Forum

Forest İçinde ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Forest İçinde Exchange Server Yönetim Kısıtlaması

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
308 Görüntüleme
(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, Şekilde görüldüğü gibi aynı forest içerisinde 3 farklı domainim var ve birbirleriyle trust. Her bir domainde Dc ler windows 2003, Exchange serverlar ise Exchange 2007. Bütün sistemlerim saat gibi çalışıyor ama yapmak istediğim her domainde exchange manegement console açıldığında diğer exchange serverların ve organizasyonun ayarları yapılabilir şekilde geliyor. Acaba abc.com domainde Organization, Server ve Recipient Configuration ekranı gelsin diğer domainlerde ise sadece Recipient Configuration gelecek şekilde yapılandırabilirmiyiz. Tabi Organization ve Recipient configuration Ayarlarında sadece abc.com yöneticilerinin hakları olsun diğerlerinin yetklileri olmasın. Aynı sorunu mailbox acarkende yasıyorum. Bütün serverlardaki mailbox databaseler gözüküyor oysaki sadece kendi üzerindeki databaseler gözüksün istiyorum. Bunların önüne nasıl geçebilirim.

Gönderildi : 27/04/2010 22:31

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

Active Directory içinde Exchange Server Security Groups vardır oradan hangi kullanıcıların ne yapmalarını istiyorsanız o gruplara dahil edin. 

A kişisi organizasyon yönetecekse organization management gibi gruplar var onlara dahil edebilirsiniz.

RBAC yapısını inceleyin birde.

kolay gelsin

Gönderildi : 28/04/2010 12:25

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Tesekkurler hocam hafta sonu mesaı bıtımınde deneyecegım. Peki database ıle ılgılı bır cozumumuz bulunmaktamıdır.

Gönderildi : 28/04/2010 16:58

Paylaş: