Forum

Exchange 2007 Mail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 Mail Göndermeyi Engellemek

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
370 Görüntüleme
(@EnginCAPAT)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

Exchange 2007 üzerinde bir mail adresine mail gönderilmesini engellemek aynı zmanada belirlediğim şablonda gönderen kullanıcıya bilgilendirme maili dönmesini istiyorum bunu nasıl sağlarım.  Ben tranport rule ile yapıp geri döndürdüm ancak geri dönen mesaj içeriğ standart şablon olduğundan belirli karaktere kadar yazabiliyoum. Burada benim belirlediğim bir şablon ile nasıl geri mesaj döndürebilirilim.

Gönderildi : 16/04/2010 15:02

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

2003 için bir makale var http://www.bugrakeskin.com/exchange-server/36-exchange-server/78-restrictingmailfrominsidetointernet.html  2007 içinde

2007 veya 2010 iss kişi bazında engelleme için

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/12/07/exchange-2007-transport-rule-ile-mail-gonderim-k-s-tlamas.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/04/2010 15:47

(@EnginCAPAT)
Trusted Member
Konu başlatıcı

rıca bey cevabınız için teşekkür ederim. ancak ben send bounce message to sender with enganced status code  işlemi ile engellemyi yapıp mesaj alıyorum ancak kullanıcını outlookuna hata olarak dönen mesaj içeriğinden uyarı mesajını okuması zor oluyor. Ben daha sade ve sadece benim yazdığım mesaj içeriğini dönmesini istiyorum

Gönderildi : 16/04/2010 16:19

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,

Size yolladığım http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/12/07/exchange-2007-transport-rule-ile-mail-gonderim-k-s-tlamas.aspx  bu makaleyi iyi inceleyin usere dönecek hata mesajını ayarlayabiliyorsunuz kendiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/04/2010 16:32

(@EnginCAPAT)
Trusted Member
Konu başlatıcı

riza hocam mesajı düzenleyebiliyorum ancak mesajın içeriğnde aşağıdaki gibi geliyor ancak ben böyle ismiyorum ben sadece

@xyz.com">xyz@xyz.com
#550 5.7.1 LUTFEN BIRIMLERIMIZE YONELIK TUM ARIZA ISTEKLERINIZI VE BILDIRIMLERINIZI TELEFONA BILDIRINIZ... ## şeklinde yazan bölümün gelmesini istiyorum.

Aşağıdaki gibi gelmesini istemiyorum.

İletiniz şu alıcılara veya dağıtım listelerine teslim edilemedi:

@xyz.com">xyz@xyz.com

Güvenlik ilkeleri nedeniyle iletiniz teslim edilmedi. Microsoft Exchange sizin için bu iletiyi yeniden teslim etmeyi denemeyecek. Lütfen aşağıdaki tanılama metnini sistem yöneticinize verin.

_____  

Microsoft Exchange Server 2007 tarafından gönderildi

Yöneticiler için tanı bilgileri:

@xyz.com">xyz@xyz.com
#550 5.7.1 LUTFEN BIRIMLERIMIZE YONELIK TUM ARIZA ISTEKLERINIZI VE BILDIRIMLERINIZI TELEFONA BILDIRINIZ... ##

Gönderildi : 16/04/2010 16:42

(@EnginCAPAT)
Trusted Member
Konu başlatıcı

riza hocam mesajı düzenleyebiliyorum ancak mesajın içeriğnde aşağıdaki gibi geliyor ancak ben böyle ismiyorum ben sadece

@xyz.com">xyz@xyz.com
#550 5.7.1 LUTFEN BIRIMLERIMIZE YONELIK TUM ARIZA ISTEKLERINIZI VE BILDIRIMLERINIZI TELEFONA BILDIRINIZ... ## şeklinde yazan bölümün gelmesini istiyorum.

Aşağıdaki gibi gelmesini istemiyorum.

İletiniz şu alıcılara veya dağıtım listelerine teslim edilemedi:

@xyz.com">xyz@xyz.com

Güvenlik ilkeleri nedeniyle iletiniz teslim edilmedi. Microsoft Exchange sizin için bu iletiyi yeniden teslim etmeyi denemeyecek. Lütfen aşağıdaki tanılama metnini sistem yöneticinize verin.

_____  

Microsoft Exchange Server 2007 tarafından gönderildi

Yöneticiler için tanı bilgileri:

@xyz.com">xyz@xyz.com
#550 5.7.1 LUTFEN BIRIMLERIMIZE YONELIK TUM ARIZA ISTEKLERINIZI VE BILDIRIMLERINIZI TELEFONA BILDIRINIZ... ##

Gönderildi : 16/04/2010 16:42

(@EnginCAPAT)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Şöyle bir çözüm ile sorunu halletim arkadaşalr out off office içine yazdım. Mailler birikmesin diyede delete rule verdim oof içinden sorun çözüldü . bilgilendireyim dedim. Herkese kolay gelsin

Gönderildi : 16/04/2010 22:39

(@www-rizasahan-com)
_

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 17/04/2010 00:15

Paylaş: