Forum

exchange 2007 farkl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2007 farklı domain isimleriyle mail alma gönderme

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
417 Görüntüleme
(@bariskose)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

selamlar müşterimizin   farklı domain isimleri var. [email protected]  , [email protected]; [email protected]; gibi . exchange 2007  i dışarıya açmak istiyorlar. recipients ten yeni bir policy belirlediğimizde smtp ismini değiştiriyor. fakat mail alırken pop3 te her hangi bir ayar yapmamız gerekiyormu ?

teşekkürler

Gönderildi : 29/04/2008 13:25

(@bariskose)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

durumu şöyle özetleyeyim firmanın [email protected] [email protected] gibi mail adresleri var. exchange server 2007 kurulumu yapıp mail trafiğini kendi serverları üzerine almak istiyorlar. şirket içinde c.com gibi active directory yapıları var. domaine dahil olmayan kullanıcılar ve farklı uzantılara sahip mail adreslerini exchange üzerinde nasıl yapılandırabilirim. alıcı ilkelerinde yeni bir uzantı oluşturduğumuzda durum çözülürmü ?

teşekkürler

Gönderildi : 29/04/2008 14:49

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

hub transport 'dan; New Accepted Domain deyin oraya domain isimlerinizi ekleyin. Sonra primary hangisi olacak ise, yine aynı yerden yeni bir email adress policy tanımlayın ve primary domaini default yapın.

Gönderildi : 29/04/2008 18:48

(@cembarut)
Gönderiler: 68
Estimable Member

Merhaba benim sorunum mail alıp yolluyor, ancak outlook kısmında hangi mail adresiyle yollama seçeneği gelmiyor onu nasıl ayarlaya bilirim  

örnek olarak [email protected] lemi yollayayım yoksa [email protected] lamı yollayayım diye nasıl sordura bilirim

Teşekkürler.... 

Gönderildi : 30/11/2011 13:44

(@cembarut)
Gönderiler: 68
Estimable Member

Yardımcı olabilecek kimse yok mu ? 

Gönderildi : 08/12/2011 11:58

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba siz pop olarak kurarsanız o seçenek gelir. Exchange hesabı olarak kurup accept olarak eklenmiş farklı domainden mail yollamak isterseniz sefault mail adresini baz alır seçim yaaprak yollayamazsınız.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/12/2011 12:14

Paylaş: