Forum

Exchange 2007 Postm...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 Postmaster

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
431 Görüntüleme
(@BarisSecilmis)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Seneler önce kullanımış bir domain üzerinde yeninden mail testlerimizi yapıyoruz.GFI Mail Essential Dashboard üzeriden [email protected] adresi deli gibi muthemelen karşılık yok mesajı atıyor.Sıkıcı bir durum yanı.Postmaster olayını nasıl çözebilirim.

Teşekkürler

Gönderildi : 10/02/2010 15:52

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

problemi anlayamadım açıkçası.

karşılık yoktan kastınız nedir?  bu domain için gereken dns kayıtları açılmış mı?

dışarıdan mı içeriden mi test yapıyorsunuz.

tam olarak gelen ndr raporu nedir??

lütfen detay

Gönderildi : 10/02/2010 17:35

(@BarisSecilmis)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

[email protected] teslim edilmedi iletilerini karsı kullanıcılara gonderıyor.

Subject : teslimedilemedi: cozumparkta exchange 2007

alıcı :bugra.keskin@cozumpark.com

sender :[email protected]

Domainde mx kayıtlarım acık şuan fiili olarak calısıyor.postmaster otomatik yanıtma şeklinde teslim edilemeyen iletileri bilgilendirme olarak karsıya gonderıyor sanırım.Ama exchange ıcınde boyle bır posta kutusu yok.

Bu postakutusunu acıyorum ve maıl gondermeyı engellıyorum yıne gidiyor 🙂 umarım ızah edebılmısımdır.

Gönderildi : 11/02/2010 01:48

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Merhaba

teslim edilemedinin altında bazı teknik detaylar vardır. Onlarda nedeni yazar. Yani hatanın detayını da buraya aktarabilirseniz bir bakalım.

ayrıca postmaster ın mailbox ı olmaz, iletildi veya iletilmedi raporlarını ilgili kişiye nedeni ile iletin soyut bir kullanıcıdır

postmaster olmasa mail gitmiş mi gitmemişse niye gitmemiş gibi nedenleri anlayamazsınız.

Gönderildi : 11/02/2010 03:13

(@BarisSecilmis)
Trusted Member
Konu başlatıcı

İlginiz için teşekürler sorunu çözdüm.

Daha onceden var olan ama şimdi AD içerisinde olmayan mailboxlar için, gönderilen mesajlara otomatik mesaj atıyormuş.Bu netice oldu.Peki postmasterın herhangi bir ayarı varmıdır exchange üzerinde

Tşkler

Gönderildi : 11/02/2010 14:23

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

postmaster ı enable ve disable komutları vardır. ancak postmaster hesabını disable ederseniz exchange için uyarı logları alırsınız.

Gönderildi : 12/02/2010 00:23

Paylaş: