Forum

exchange 2010 Unifi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2010 Unified Messaging Error

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
361 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba, virtual bir makinada mailbox , hub transport ve client access rollerine sahip bir exchange 2010 kurdum. bir fiziksel makinaya ise unified messaging role kurmak istedim ancak aşagıdaki hataları aldım. görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. iyi çalışmalar.

1.)

Ex1change Server component Unified Messaging Role failed.

Error: Error:

The following error was generated when "$error.Clear(); if ( ($server -eq $null) -and ($RoleIsDatacenter -ne $true) ) { Update-RmsSharedIdentity -ServerName $RoleNetBIOSName }" was run: "Database is mandatory on UserMailbox. Property Name: Database".

Database is mandatory on UserMailbox. Property Name: Database

2.)

(PID 2120, Thread 24) Task Install-UnifiedMessagingRole writing error when processing record of index 0. Error: Microsoft.Exchange.Management.Deployment.ScriptExecutionException: The following error was generated when "$error.Clear(); if ( ($server -eq $null) -and ($RoleIsDatacenter -ne $true) ) { Update-RmsSharedIdentity -ServerName $RoleNetBIOSName }" was run: "Database is mandatory on UserMailbox. Property Name: Database". ---> Microsoft.Exchange.Data.DataValidationException: Database is mandatory on UserMailbox. Property Name: Database

at Microsoft.Exchange.Data.Directory.ADSession.Save(ADObject instanceToSave, IEnumerable`1 properties)

at Microsoft.Exchange.Management.Deployment.UpdateRmsSharedIdentity.Link()

at Microsoft.Exchange.Management.Deployment.UpdateRmsSharedIdentity.InternalProcessRecord()

at Microsoft.Exchange.Configuration.Tasks.Task.ProcessRecord()

Gönderildi : 26/01/2010 16:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

http://support.microsoft.com/kb/978776

http://social.technet.microsoft.com/Forums/en/exchange2010/thread/214ded66-f987-4023-9158-9a80e6477e2b

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/01/2010 01:50

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Bey,  gördüğüm kadarıyla federated built-in e-mail account un yeniden oluşturulması gerekiyor. ben tekrar setup.com /PrepareAD komutunu çalıştırdım. bu komutla yeniden oluşturmazmı, bu kullanıcıyı illa adsi editten silmekmi gerekir.

Birde bu makalelerde unified değilde mailbox role kurulumunu önek vermişler, bu farkedermi ?  exchange şu an şirket bünyesinde faal olarak çalışıyor. çalışanların mailbox ları 2010 üzerinde, federated built-in e-mail account ı silip yeniden oluşturmak herhangi bir kayba sebep olurmu. tabii her ihtimale karşı back- up alırım ama, bu işlemin etkilerini merak ettim. teşekkürler. iyi çalışmalar.

Gönderildi : 28/01/2010 12:08

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

UM içinde geçerli bir çözüm bu . Ben kurulu sistemde bu sorunu yaşamadım ancak yedek alarak deneyebilirsiniz. yanlız önce ad sonra exch yedeklerini alın .. en güzeli bence mesai saati dışında makinelerin imajlarını alın geri dönüş kolay olur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/01/2010 17:23

Paylaş: