Forum

Mail Sunucuyu Kendi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Sunucuyu Kendi Bünyemizde Barındırmak

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
304 Görüntüleme
(@ramazandeveci)
Gönderiler: 61
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Forum üyeleri.

Mail sunucumuzu kendi bünyemizde barındırmak istiyoruz. Şuan mail sunucusu Web sitesi sağlayıcımız tarafından sağlanmaktadır. Mail sunucu ayarlarını Cpanel üzerinde yapmaktayız. Mail sunucumuzu kendi bünyemizde barındırmak için neler yapmalıyım.

1. MX kayıtı yapılacak mı yapılacaksa nereye yapılacak?
2. Varolan mail sunucu üzerinde yönlendirme yapmak mümkünmüdür.

Şimdiden vereceğiniz bilgi için teşekkür ederim.

Gönderildi : 26/01/2010 02:52

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba ;

Öncelikle şirket içerisinde bir mail server barındırmalı , sabit bir ip adresiniz olmalı , adsl olmayan bir net bağlantınız olmalı , mail server üzerinde yüklü av ve anti spam yazılımları olmalı.

bunların dışında firewall tarafında port yönlendirmesi yapılmalı .

bunlardan sonra alan adınızı aldığınız yerdeki ns server kim ise ona mx kayıdı için kendi sabit ip adresini vermeli ve 6-48 saat içerisinde mailler size düşecektir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/01/2010 03:16

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

ADSL olmayan bir net bağlantısı Mail sunucuları için büyük önem arz etmektedir.
Bilindiği gibi ADSL hatları son kullanıcı ve küçük işletmeler için internet hizmet sağlayıcısı olarak kullanılmaktadır.

ADSL hatları üzerinden Mail göndermek istediğimiz zaman bir çok mail sunucusu, firewall vb.. ürünler göndermiş olduğunuz maili kabul etmeyecek ve fazla uzun süre geçmeden Blok listelerine giriş yapacaksınız.

ADSL hattı harici internet hatları pahalı 🙁
Exchange e diğer mail serverları şirketimizi için ihtyiaç.

Bu ve benzeri ihtiyaçlar için geliştirilmiş olan çözümleri yani SMART HOST hizmetini, bu posta eklemekte fayda görmekteyim.

Gönderildi : 26/01/2010 03:22

(@ramazandeveci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hakan Hocam merhaba, Adsl hattının dışında birde Metro Ethernet hattımız mevcut. Peki Firewell üzerinde hangi portları yönlendirmek gerekir.

Teşekkürler.

Gönderildi : 26/01/2010 12:37

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Owa için :443

Mail için: 587veya 25 ve 110

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/01/2010 12:42

(@ramazandeveci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ettim Rıza Bey

Gönderildi : 26/01/2010 13:40

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Biz tşk ederiz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/01/2010 13:42

Paylaş: