Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

MX ayarlari

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
346 Görüntüleme
(@VolkanCan)
Gönderiler: 27
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar,

firmamiz exch. yatirimi yapmadigindan iyi bir servis saglayicinin yaklasik 300 emaillik servisini kullanmakdayiz ve yaklasik 5 adet ülkelere göre domainname var.

Hollandadaki calisan firmamiz kendisine exchange servisi veren bir firma ile anlasmis. simdi ben bu 5 adet domaini ve email yapimi bozmadan hollanda icin MX ayarlarimi nasil degistirmem gerekiyor. atiyorum benim domanim orasi icin www.holland.com diyelim,bildigim kadari ile,hollandadaki servis saglayicinin bana kendi exchange sunucusunun mx ayarlarini vermesi ve buna göre bende kendimde mx acmam gerekiyor sanirim. cunki benim ahip oldugum servis saglayici mx kayitlarini direk IP'ye yönlendirmiyor. ancak adamlar bunun yerine komple A recordlarini kendi verdikleri Ip'ye yönlendirmemi istiyorlar sizce bu pek mantiklimi yada ilerde sorun cikartirmi bana?

tesekkürler simdiden.

Gönderildi : 25/01/2010 12:41

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

Dns üzerinde A kaydı olarak değilde cname kaydı yazmanızı isyetebilirler.

örnek abc.com.tr domaini için mx kaydı mail.abc.com olsun

bunun için ya A record açarsın ve ip girersin

yada cname yazarsın sana verilen fqdn adı yazarsın

yanlız mail.abc.com için hem A hem cname kayıt windows dns te yazılamaz Lİnuxte nasıldı hatırlamaıyorum.

Gönderildi : 25/01/2010 12:54

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Önce A kaydı,sonra mx kaydını yapılandırabilirsiniz. http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/05/12/dns-doma_3101_n-name-system.aspx  makalede anlatılmaktadır.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 25/01/2010 19:59

Paylaş: