Forum

exchange-esafe

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange-esafe

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
376 Görüntüleme
(@emrebuyukbas)
Gönderiler: 113
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Herkese kolaygelsin öncelikle sorum aslında Esafe le alakalı ama konunun içinde exchange de var olunca ve esafe le ilgili sorunu nereye yazacağıma karar verince buraya yazdım.Bundan dolayı özürdilerimm.Benim sıkıntım başlıca şudur çalıştığım kurumların birinde exchange 2007 kurdum ve exc2007 ye geçiş olacak.exc2007 geçmeden önce kullanılan "sen mail" mail entegrasyonunu kullanıyorlar.Benim yapacağım şey şu sen maile gelmeden önce mailler esafe e düşüyor esafe burada mail kontrolü yapıyor ve daha sonra "sen maile" düşüyor.Benim yapacağım esafe den gelen mailler sen mail ve exchange düşmesi olaca.Esafe üzerinden bunun için ayar mevcut şöle bir seçeneğimiz var gelen mailleri önce sen maile kopyasınıda exchange gönder diyoruz ve dedimde.Ancak firewall üzerinden loglara bakıyorumgeçiyor.Esafe loglarına bakıyorum mail copy diyor gönderiyor ama exchange düşmüyor.Sen maile gidiyor ama bu konuda daha önce uğraşmış arkadaş varsa bana bir fikir söylerse sevinirim.Teşşekkür ederim 

Gönderildi : 24/01/2010 16:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

Merhaba ;

Exchange Server ın bu maili alması için default receive connector üzerinde permission groups üzerinde anonymous a izin vermeniz gerekmektedir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/01/2010 18:49

(@emrebuyukbas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Öncelikle teşekkür ederim.Ben anonymous seçeneğini seçmişim.O engel değil.şuan için

Gönderildi : 24/01/2010 19:18

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

o zaman receive connector loglarını kontrol edin isterseniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/01/2010 22:32

(@emrebuyukbas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam sıkıntı şurdan galiba ben esafe den maillerin kopyasını yeni kurdugum exchange gönder diyorum ayarlardan.Gönderdim diyor ama bir sıkıntı var firewallda checkpointte dmz de bulunan bu aletler esafe natlı yani dmz natlı saçma bişey.Muhtemelen sıkıntı burdan hocam ben devlet kurumlarıyla çalışıyorum bu tarz sıkıntıları ve çözümleri dile getireceğim forumumuzda:Sonuçları yazarım teşkkür ederim  

Gönderildi : 25/01/2010 02:34

Paylaş: