Forum

exchange server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange server 2010 da smarthost tanımlanması

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
369 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

mrb    yapı   1 adet exchange server ve yanında edg exchange server kurulu

sımdı edg oluştururken send connector kısmında 2 adet send oluşturdu

1:EdgeSync - Default-First-Site-Name to Internet

2:EdgeSync - Inbound to Default-First-Site-Name

1.özelikleir baktıgımda  nasıl send connector elımızleoluşturuyosak aynı sekılde 1. oluşmuş

2. ozelıklerı baktıgımda  2 fark var adress space kısmında   

type                      adress                    cost                                                                                    

smtp                    --                               100

network kısmına baktıgımda      route mail işaretli yani samart host girilmiş otomatik  

adresta şöle bir tanımlama var   --

ben şimdi samrt host adresini nereye girmem gerkiyor    1.mi    2 mi

birde defautl elimizle ve  makalerdesend oluşturdugumuda cost    kımını   1 yazıyoruz burda 100 yazıyor maıllerın gıtmesı veya gelmemesı gıbı bır sorun yasatmaz deyılmı 

Gönderildi : 08/01/2010 15:33

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

bu konuda bana nasıl yardımcı olursunuz acaba

Gönderildi : 09/01/2010 22:16

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

sizce  nereye girmem gerekir

Gönderildi : 12/02/2010 11:06

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Edge transport server da, send connector bölümüne gelip yeni bir send connector ekliyorsun, smart host kullan diyorsun ve ip yi yazıyorsun

burda dikkat etmen gereken şey, send connector oluştururken cost değerini 1 ver.

Gönderildi : 12/02/2010 11:57

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

hocam oluşturmadı bunu edg sunucuda zaten 2 adet send connector var  ılk posta actıgım yazıyor edg uzerınde hıc bır sekılde ıslem yaptırmıyor ıllakı exchange uzerınden bır degısıklık yaptıgımda edg degısıyor
Summary: 1 item(s). 0 succeeded, 1 failed.
Elapsed time: 00:00:00

xx
Failed

Error:
You can't run this task on an Edge Transport server that is subscribed to an Active Directory site. You must either perform this operation using the management console on a Hub Transport server, or remove the Edge Subscription by using the Remove-EdgeSubscription command.

Exchange Management Shell command attempted:
new-SendConnector -Name 'xx' -Usage 'Internet' -AddressSpaces 'SMTP:*;1' -IsScopedConnector $false -DNSRoutingEnabled $false -SmartHosts 'ada.net-com.com.tr' -SmartHostAuthMechanism 'None' -UseExternalDNSServersEnabled $false

Elapsed Time: 00:00:00

Gönderildi : 12/02/2010 23:41

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Çok pardon,

send connector ü hub server da yapman lazım. edge ile kendisi senkronize olacaktır. beklemek istemezsen aşağıda ki komutu hub rolü olan exchange management shell de çalıştırmalısın

Start-EdgeSynchronization

Gönderildi : 13/02/2010 01:41

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

hocam hup sunucuda 2 adet send var bu send connectorler edg sunucuyu yapılandırıken kendısı otomatık olarak oluştur

ben bır tane dahamı oluşturayım bu arada source server kısmına  hub sunucu adınımı yazayım yoksa edg sunucu adınımı yazmam gerekıcek

Gönderildi : 13/02/2010 12:05

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

smarthostu giriyorum mail gonderıyorum gıtmıyor yannıs server kapatıgım an maıller gıdıyor sorun ne olabılır

Gönderildi : 15/02/2010 16:35

Paylaş: