Forum

DPM ile exch 2007 Y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DPM ile exch 2007 Yedeği Restore

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
324 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba, şirketimizde var olan echange 2007 nini microsoft data protection manager ile yedeğini aldık ( first storage ). bu işlemi yaptıktan 3-4 saat sonra exchange diski doldu. Dpm exchange yedeği ayarlanırken eseutil çalıştır diye bir özellik var sanırım bu da işaretli imiş. disk dolduktan sonra bir miktar yer açarak exchange in çalışmasını sağladım ancak, database dismount olmutu ve yeniden mount olmadı. kontrol ettim, dirtyshutdown olmuş.

Biliyorsunuz eseutil ile defrag ve recovery çok uzun sürüyor, elimde yedek olduğundan bunu kullanmak istedim. ancak dpm restore işlemi için mount bir database istiyor. bir yandan dirty shutdown olan database i eseutil ile recovery ederken, bir yandanda yeni bir exchange kurdum. yeni exchange e elimdeki yedeği attım ve sorun çıkmadı. ancak bir kullanıcının outlook undan yeni exchange i gösterdiğimde mailbox ı boş geliyor.

bu konuyla ilgili göüşlerinizi iletebilirseniz sevinirim. teşekkürler.

Gönderildi : 08/01/2010 02:47

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Recovery noktalarında kontrol edermisiniz. Mailbox' boş gelen kullanıcının mailbox boyutunu DPM görebilmiş mi..
DPM mailbox bazlı koruma gerçekleştiremiyor. bunun için farklı çözüm ortakları ile anlaşmaları bulunmakta.

Problem Exc tarafında olma ihtimali yüksek olduğunu düşünüyorum..

Gönderildi : 09/03/2010 11:58

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

recovery storage group oluşturarak restore etmeyi denediniz mi?

ayrıca dirtyshutdown olayında log dosyaları muhtemelen zarar görmüştür. en son yedekten bütün logları ve DB restore etmeyi denediniz mi?

en son çare exchage server DB bulunan klasör içindeki log dosyalarını temizleyin ve daha sonra sunucuyu restart edip bir kontrol edermisiniz.

hatta DB de bir yere alın ve sunucuyu öyle restart edin. IS yeni bir DB ve log dosyalarlı oluşturacaktır.

DB mount olduktan sonra eski DB üzerine restore edersiniz (RSG kullanın ve konu ile ilgili makaleler bölümünde DPM makalesi mevcut)

kolay gelsin

Gönderildi : 09/03/2010 14:14

Paylaş: