Forum

exchange 2007 posta...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2007 posta kutusu senkronizasyonu server'a göre mi client'a göre mi yapılıyor?

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
321 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Sistemimizde exchange 2007 kurulu ve bütün clientlar önbelleğe alınmış exchange modu kullanıyor.Clientların localinde tutulan ost dosyaları ile exchange serverdaki posta kutusu senkronizasyonu yapılırken hangisi baz alınarak eşitleme yapılır.Maksadım exchange serverda eski bir backupa döndüğümde aradaki mailler localde ost olarak tutulduğundan eşitleme yapılırken localdeki ost dosyasına göre yapılır değilmi? server bazlı eşitleme yaparsa aradaki mailler uçar ve pek de hoş olmaz.

Tşekkür ederim.

Gönderildi : 07/01/2010 17:18

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Sorunu deneme ile kendinden görebilirsin.
- Öncelikle deneme useri oluştur,
- Sonra bu kullanıcıya mailbox oluştur,
- Daha sonra 10-15 tane deneme maili gönder-al bu kullanıcı hesabıyla,
- Bu kullanıcıya ait bir mailboxı  exchange- mailbox altında göreceksin, bunu sil,
- Sildikten belirli bir sonra purge ederek tamamen kaldır,
- Daha sonra kullanıcıya yeniden mailbox aç, ( AD içinden kullanıcı üstüne right click > create mailbox deyip mailbox ını oluştur,

Bu işlemden sonra bak bakalım,kullanıcının localindeki .ost dosyası exchange ile senk. oluyor mu ?

Gönderildi : 07/01/2010 18:04

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Tahmin ettiğim gibi. ost dosyası baz alınarak eşitleme yapılıyor.

Gönderildi : 08/01/2010 18:03

(@mozturk007)
Gönderiler: 17
Eminent Member

Kusura bakmayın ama denedinizde mi yazıyorsunuz buraya ? 

Sizin bu post unuz  bana 2 geceye mal oldu ve sonuç negatif.Mailler uçtu yani ve müşterimin gözünde itibarımız düştü.Lütfen bundan sonraki yazılarınızda gerçekçi veriler yazın burada hatalı olan benim kendim test etmeden yaptığım için fakat sizden rica ediyorum bi konuda tam bir bilginiz olmadan net bir yazı yazmayınız..

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 20/10/2011 02:11

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ben bu işlemin testini yaparakaktan "Tahmin ettiğim gibi .ost dosyası baz alınarak eşitleme yapılıyor" diye mesaj attım.Tabi test çok geniş bir kavram.Benim yaptıgım test ile sizin yaptıgınız real işlemler farkedebilir.(Outlook Profil Süreci - Outlook-Exchange Versiyonları...) Bir daha ki sefere bunları da dikkate alarak işlemlerinizi yapınız.Herşeyden öte backuplama gibi önemli bir süreci zaten ortamnızda daha önce test etmemeniz ayrıca irdelenmeli.  

Gönderildi : 27/10/2011 17:32

Paylaş: