Forum

Send As İzinleri il...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Send As İzinleri ile pop3 kullanma hak.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
295 Görüntüleme
(@muratpektas)
Gönderiler: 164
Reputable Member
Konu başlatıcı

herkese selamlar 2003x64 ent. üzerine kurulu exchange 2007sp1 de pop3 aktif edilmiş durumda ve kullanıcı özelliklerinde de enable vaziyette. pop3 kullanmak isteyen kullanıcılarda gerekli hesap ayarlarına girmeme rağmen devamlı password soruyordu. kullanıcının send as permission kısmına kendisini ekleyince password sormayıp gönder/al yapıyor. send as vermezse send as permission la ilgili erişim sorunu var diye hata veriyor . normalde pop3 bu şekildemi çalışır.

Gönderildi : 31/12/2009 00:17

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Hayır bu şekilde çalışmaz, kullanıcı kendi mailbox ında zaten send-as iznine sahiptir.

Sizin ki authentication problemi, POP3 ayarlarından | Authentication tabından Secure Logon. A TLS connection seçmeniz gerekir.

X.509 certificate name ise kullanıcıların pop3 ile bağlanacağı  FQDN olmalı.

Gönderildi : 31/12/2009 12:57

(@muratpektas)
Gönderiler: 164
Reputable Member
Konu başlatıcı

üstadım o şıklar seçili hatta diğer seçenekleride kullanmama rağmen yine olmadı serverı restart ettim pop3 servisini keza restart ettim ama olmadı hep parola soruyor, kullanıcının şifresini reset ettim yine olmadı. kendim domainde yetkiliyim admin yani ben pop3 olarak bağlanırken sorun yok ama diğer kullanıcılar domain user sadece kendi pc lerinde admin fakat olmuyor pop3 de...

Gönderildi : 01/01/2010 14:17

Paylaş: