Forum

Exchange 2007 Edb i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 Edb içersinden tek bir mailbox'ı Pst'ye nasıl alabiliriz.

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
443 Görüntüleme
(@zeki.sanli)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar;

Exhange Server 2007 database'i içinden belirli bir mailbox'ı pst'ye almak istiyorum. Bir nevi edb to pst. Fakat bildiğim 2 program mevcur. Nucleus Kernel ve Ontrack Recovery. Fakat ikiside görüntüleme dışında convert'e izin vermiyor. Bunların dışında nasıl bir yol izleyebilirim.

Saygılarımla...

Gönderildi : 29/12/2009 19:11

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Merhaba Ontrack PowerControls tam olarak işinizi görecektir iyi çalışmalar.

Gönderildi : 29/12/2009 19:26

(@ErdemYARIM)
Gönderiler: 17
Eminent Member

Normal
0

21

false
false
false

TR
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Normal Tablo";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:"Calibri","sans-serif";
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:"Times New Roman";
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

Merhabalar,

Ontrack PowerControls işinizi görür.

Dikkat: Exchange Server databasenizi backup alıp,
başka bir pc üzerinde taşıdıktan sonra proğramı o pc üzerinde kullanın.

Gönderildi : 29/12/2009 19:45

(@zeki.sanli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadadaşlar;

Zaten sorumun içinde ontrack ve Kerneli denediğimi belirtmiştim. Fakat ikiside ücret istiyor. Görülbiliyor mailler fakat pst'e export edilemiyor. Bunların dışında başka yolu var mı diye merak ediyorum. Sonuçta başka firmaların böyle bir programı olduğuna göre Microsoftun'da böyle bir konuda çalışması olması gerekir diye düşünüyorum.

Gönderildi : 29/12/2009 19:56

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Eğer exchange 2007 online durumda ise, Management Shell e aşağıda ki komutu girerek pst ye çıkarabilirsiniz. Eğer exchange offline ise, 3rd. yazılımlar dışında alamazsınız.

Export-Mailbox –Identity bugra -PSTFolderPath c:\psts

Gönderildi : 29/12/2009 20:03

(@zeki.sanli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler cevap için,

Exchange online fakat şuan üzerindeki database zaten kaybolan mailin olmadığı database. Dolayısı ile bir gece önceki database'in içindeki hesabı pst'ye çıkarmam gerekiyor.

Pekiyi şöyle bir soru sorayım. Outlook'ta silinen mailler üst menüdeki recovery delete ıtems ile geri getirilebiliyor. Pekiyi server üzerinden silinen maillerde de belli bir bekleme süresi mevcut mudur? Mevcutsa nasıl geri getirilebilir.

Kullanıcı serverdan client'ine çektiğinde ost olarka tutuyor. Ve Ost içinden sildiğinde dolayısı ile server üzerinden de silinmiş oluyor.

Gönderildi : 29/12/2009 20:12

(@ErdemYARIM)
Gönderiler: 17
Eminent Member

ilk önceki mesajınızda

"Exhange Server 2007 database'i içinden belirli bir mailbox'ı pst'ye
almak istiyorum. Bir nevi edb to pst." 

sadece export etmek istediğinizi söylediniz.sonra ise 

"Exchange online fakat şuan üzerindeki database zaten kaybolan mailin
olmadığı database. Dolayısı ile bir gece önceki database'in içindeki
hesabı pst'ye çıkarmam gerekiyor
" demişsiniz.

o halde neden bir client makinaya hesabı kurup sonra outlook üzerinden export to pst yolunu izlemiyorsunuz.(şuanki online olan Server ortamı şart değil sanal ortamda Exchange Server'ını simule edip db oraya taşırsanızda olur)

eğer olay spesifik silinmiş bir mail ise elindede o maili içeren backup DB varsa vede çık zaman kaybı yaşamak istemiyorsanız daha önce önerilen Ontrack PowerControl önereceğim.

umarım işinize yarar.

Gönderildi : 29/12/2009 20:56

(@zeki.sanli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ilk önceki mesajınızda

"Exhange Server 2007 database'i içinden belirli bir mailbox'ı pst'ye almak istiyorum. Bir nevi edb to pst." 

sadece export etmek istediğinizi söylediniz.sonra ise 

"Exchange online fakat şuan üzerindeki database zaten kaybolan mailin olmadığı database. Dolayısı ile bir gece önceki database'in içindeki hesabı pst'ye çıkarmam gerekiyor " demişsiniz.

o halde neden bir client makinaya hesabı kurup sonra outlook üzerinden export to pst yolunu izlemiyorsunuz.(şuanki online olan Server ortamı şart değil sanal ortamda Exchange Server'ını simule edip db oraya taşırsanızda olur)

eğer olay spesifik silinmiş bir mail ise elindede o maili içeren backup DB varsa vede çık zaman kaybı yaşamak istemiyorsanız daha önce önerilen Ontrack PowerControl önereceğim.

umarım işinize yarar.

İlk mesajımda anladığınız gibi edb to pst istiyorum. İkinci mesajda olayı biraz daha açtım. Ki sizinde söylediğiniz gibi başka bir makineye ex2k7 kurup yedekteki edb'yi mount edip bir cliente çekeceğim. Diğer türlü evt power control işime yarıyor fakat sorun şu ex2k3 versiyonu olan 100 mailboxa kadar ücretsiz oluşu ex2k7 de yok. Dolayısı ile ücret ödemek gerekiyor.

cevabınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 02/01/2010 04:33

Paylaş: