Forum

2.bir mail adı ekle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2.bir mail adı ekleme exchange 2003 e

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
304 Görüntüleme
(@tufanaltas)
Gönderiler: 105
Estimable Member
Konu başlatıcı

slm

benim sistemde 2003 exchange server mevcut kullanıcılarım maillerini gönderip alabiliyor @er-tek.com.tr mail adresi ben bu mail adresinin yanına 2003 exchange de bir mail adreside daha tanımlamak istiyorum bunu yapmak için recipient servisten yeni bir prolicymi oluşturuyorum yada başka nerden ekleye bilirim varolan mail adresinin olduğu yerdenmi ekleyebilirim.

kısacası ben varolan email yapıma bir mail adresi daha tanımlayıp kademeli olarak kullanıcıları yeni tanımladığım mail adresine aktarmak istiryorum.

saygılarımla

Gönderildi : 08/12/2009 16:46

(@sercancokyegit)
Gönderiler: 209
Reputable Member

Default Recipient Policy den yeni domain adını ekleyin sonra size bir soru soracaktır yeni eklediğinizi kullanıcılara verim mi diye ona no diyeceksiniz çünkü siz kademeli olarak dağıtmak istiyormuşsunuz.

Kolay gelsin.

Not: Aşağıdaki linki okumakta fayda var 

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/27/recipient-policy-recipient-update-services-rus-part-_3101_.aspx

Gönderildi : 08/12/2009 16:50

(@tufanaltas)
Gönderiler: 105
Estimable Member
Konu başlatıcı

sercan ben çıkan uyarıya yes dersem tüm kullanıcılara bu mail adresini atar eski mail adresleri kalırmı onlar silinmze heralde

Gönderildi : 08/12/2009 17:01

(@sercancokyegit)
Gönderiler: 209
Reputable Member

aynen dediğiniz gibi olur yaklaşık 2-5 dk arası sürer hemen gelmezse biraz bekleyin ok..

Gönderildi : 08/12/2009 17:12

Paylaş: