Forum

exchange ve hotmail

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange ve hotmail

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
370 Görüntüleme
(@cevdetonurozcelebi)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Sistemim (Exchange 2003 ,Server 2003 )

[email protected] diye bir mail adresim var.Bu hesabı hotmail sayfasına üye yaptım.Bu hesapla Msn Messenger açabiliyorum.Ama bu hesaba gelen mailleri hotmail sayfasında göremiyorum.Posta bölümü tamamen kapalı.Ve hotmail servislerinde [email protected] hesabının şifresini değiştire biliyorum.Ama exchange e bu değişikli yansımıyor.

Amacım Hotmail servislerini şirket hesapları ile kullanabilmek.Ve şifre yönetimini exchange den yapabilmek.Örnek olarak

[email protected] hesabındaki maileri hotmail sayfasında görmek posta oluşturmak.Msn hizmetini kullanmak.Ama şifreleri kullanıcıların değiştirmesine izin vermemek.Exchange tarafında yönetilmesini sağlamak.Exchange te hesap silindiği zaman da hotmail servislerinde o hesap

oturum açamasın.Yani Sync.

Teşekkürler

C.Onur Ozcelebi

Gönderildi : 08/12/2009 16:41

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Söylediklerinizin hepsinin bir arada mümkün oldugunu sanmıyorum çünkü;

1-Siz exchange den mail hesabını silseniz bile kişi hotmaile login olabilir, 1 kere kayıt yaptırması yeretli, domain düşse bile o kişi hotmail den mail gönderebilir..

2-Maiiler hotmaile düşmesi için mx ve ptr kayıtlarını düzenlemeniz gerekir.

3-Kesinlikle böyle bir durumu önermem 🙂

Gönderildi : 08/12/2009 16:49

(@cevdetonurozcelebi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

exchange 2000 de im servisi varmış ama exchange 2003 bu servis yok bende bunun alternetif arayışı içindeyim . Amaçım şirket için bir im servisi kurmak

Gönderildi : 08/12/2009 17:27

(@cevdetonurozcelebi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

exchange 2000 de im servisi varmış ama exchange 2003 bu servis yok bende bunun alternetif arayışı içindeyim . Amacım şirket için bir im servisi kurmak

Gönderildi : 08/12/2009 17:28

(@kayhankayihan)
Noble Member

Openfire wildfire sanırım senin işini görür, active directory ile birlikte kullanabilirsin.

bi incele linki, sonuç bekliyorum.

Link

Gönderildi : 08/12/2009 18:16

(@cevdetonurozcelebi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

msn service lerinin bir çoğu yok sesli görüşme gibi.video konferans gibi.

Gönderildi : 08/12/2009 18:54

(@kayhankayihan)
Noble Member

anladım ben sadece text formatında metin send etmeleri yeterli diye düşüdüm için önermiştim. benim bu konuda daha fazla deneyimim yok malesef.

Gönderildi : 08/12/2009 20:01

(@gorkemdoruk)
Gönderiler: 129
Estimable Member

exchange 2000 de im servisi varmış ama exchange 2003 bu servis yok bende bunun alternetif arayışı içindeyim . Amacım şirket için bir im servisi kurmak

Merhabalar OCS 2007 r2 işinizi görebilir ..

Gönderildi : 29/12/2009 06:48

Paylaş: