Forum

exchange 2003'te fa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2003'te farklı domain adından mail almak

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
371 Görüntüleme
(@BatuhanCetin)
Gönderiler: 113
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Exhange kurulu makinem var ve exchange ile gmail gibi adreslerden de mail almak istiyorum. Fakat sorunum şu, normalde kullanacağım domain ismi @technobee.com şeklinde, fakat ben yine sahibi olduğum @teknobe.com uzantılı mailların da kullanıcılara ulaşmasını istiyorum. Exchange ve domaini kurarken technobee.com şeklinde kurdum. Şu an istediğim şu; teknobe.com şeklinde, exchange sunucumu gösteren MX kaydını yaptım, nslookup ile dışarıdan görebiliyorum. Şimdi default olarak technobee.com olarak kurulmuş olan hesaplarıma, @teknobe.com şeklinde atılan mailların düşmesini nasıl sağlarım? Bunun yanında dışarıdan mail almak için ne ayar yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 17/04/2008 15:21

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33017
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Batuhan bey

bu konu forumda pek çok kez konuşuldu. Çözüm için RUS makalesini okumanız yeterli . E-mail address policy ile istediğinizi kolaylık ile yapabilirsiniz

Exchange bölümünde ilgili makaleyi bulabilirsiniz. ( aramaya rus yazmanız da yeterli makale bölümünde )

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/04/2008 15:25

Paylaş: