Forum

user OWA e outlook ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

user OWA e outlook üzerinden bağlanamıyor??

12 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
854 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar

başıma ilginç bir sorun geldi. kullanıcılarımızdan biri maillerini lap topunda yüklü olan outlook a alıyor. exchange hesabı tanımlı. localde olmadığında da outlookunu kullanabilmesi için aayarları tamam. bu kullanıcımız wifi den internete girmiş öğlene kadar maillerini outlook una alabilmiş sonra ne olduysa artık alamıyor. Ben laptopta problem var diye düşünüp alt üst ettim ama sonra ya bide başka bir bilgisayarda bu kullanıcı adını deniyeyim dedim. sonra anladım ki sorun bu kullanıcı ismindeymiş. bu kişinin üzerinde serverda yapılan tek işlem OU sunun değişmesi olmuştu. hemen hemen aynı saatlere denk geliyor. alakası yok diye düşünüyorum. peki ne olduda bu oldu? şimdi düzeltemiyorum. her ayar aynı gibi duruyor. kullanıcıyı eski yerinede aldım????? bana yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 03/11/2009 16:48

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Exchange servisini baştan başlatmayı denermisiniz.

Gönderildi : 03/11/2009 16:52

(@Anonim)
Konu başlatıcı

aslında tek bir kullanıcı olduğu için bunu yapmadım ama owa yı restart ettim olmadı. şimdi exchange'i tamamen restart edeceğim ama işe yarıycağını sanmıyorum. çünkü herkes normal olarak çalışıyor.

Gönderildi : 03/11/2009 17:08

(@MelihYAMAN)
Reputable Member

Denemekte fayda var.

Gönderildi : 03/11/2009 17:19

(@Anonim)
Konu başlatıcı

exchange yi ve owayı full restart ettim. malesef olmadı. her kullanıcı girebiliyor sadece bir kullanıcı giremiyor sisteme????? bu kullanıcının domaininde oturum açmasında falanda sorunu yok. sadece owa kısıtlıyor bu kişiyi??**

Gönderildi : 03/11/2009 17:31

(@MelihYAMAN)
Reputable Member

Merhabalar

başıma ilginç bir sorun geldi. kullanıcılarımızdan biri maillerini lap topunda yüklü olan outlook a alıyor. exchange hesabı tanımlı. localde olmadığında da outlookunu kullanabilmesi için aayarları tamam. bu kullanıcımız wifi den internete girmiş öğlene kadar maillerini outlook una alabilmiş sonra ne olduysa artık alamıyor. Ben laptopta problem var diye düşünüp alt üst ettim ama sonra ya bide başka bir bilgisayarda bu kullanıcı adını deniyeyim dedim. sonra anladım ki sorun bu kullanıcı ismindeymiş. bu kişinin üzerinde serverda yapılan tek işlem OU sunun değişmesi olmuştu. hemen hemen aynı saatlere denk geliyor. alakası yok diye düşünüyorum. peki ne olduda bu oldu? şimdi düzeltemiyorum. her ayar aynı gibi duruyor. kullanıcıyı eski yerinede aldım????? bana yardımcı olursanız sevinirim.

Secgin bey dikkatimi çekti ilk postu outlookdiye açmışsınız daha sonra problem owaya dönmüş.Şimdi sıkıntı tam olarak nerde owa mı outlook mu?Ona göre çözüm üretmeye devam edelim

Gönderildi : 03/11/2009 17:41

(@Anonim)
Konu başlatıcı

tam olarak sorun post un başlığı...

OWA ya internetten şu an herkes girebiliyor. webmail.secgin.com.tr diyip herkez giriyor.

dışarıdaki kullanıcılarımızın eğer laptopları var ise Outlook tan maillerini takip ediyorlar. Outlookta yaptığım ayarla dışarda internete  bağlanıp OWA üzerinden mail alabiliyorlar. BİR kişi hariç! yani bir kullanıcım OWA ya outlook üzerinden bağlanamıyor. sorun o kişinin outlookunda değil. yani office prograqmı sağlam. laptopundada sorun yok. geriye kalan senaryo outlooktaki kişiye özgü bir ayarın değişmiş olması. bu nedir? nasıl oldu? nasıl düzeltirim??

Teşekkür ederim

Gönderildi : 03/11/2009 17:57

(@MelihYAMAN)
Reputable Member

tam olarak sorun post un başlığı...

OWA ya internetten şu an herkes girebiliyor. webmail.secgin.com.tr diyip herkez giriyor.

dışarıdaki kullanıcılarımızın eğer laptopları var ise Outlook tan maillerini takip ediyorlar. Outlookta yaptığım ayarla dışarda internete  bağlanıp OWA üzerinden mail alabiliyorlar. BİR kişi hariç! yani bir kullanıcım OWA ya outlook üzerinden bağlanamıyor. sorun o kişinin outlookunda değil. yani office prograqmı sağlam. laptopundada sorun yok. geriye kalan senaryo outlooktaki kişiye özgü bir ayarın değişmiş olması. bu nedir? nasıl oldu? nasıl düzeltirim??

Teşekkür ederim

Seçkin bey postunuzdaki terimlerden kavram karmaşası yaşıyorum."OWA ya outlook üzerinden bağlanamıyor"cümlesini anlamadım.Owa kişilerin internet yada localden postalarını web tabanlı takip etmeye imkan sağlayan bir uygulamadır.Kullandığınız exchange'in versiyonu nedir EMC üzerinden kullanıcının özelleikerine gelip mailbox features bölümünde owa ve outllok için gerekli izinlerin enable olup olmadığını kontorl edin ek olarakta kullanıcı OWA ya bağlanırken almış olduğu hatanın screenshotını paylaşırsanız daha rahat bir çözümleme yaparız.Kolay gelsin

Gönderildi : 03/11/2009 18:05

(@Anonim)
Konu başlatıcı

KUkullanıcı üzerindeki izinler enable.

exchange 2003 kullanıyoruz. şimdi şöyle anlatayım belki anlatamadım. webmail.secgin.com.tr ye webden erişip maillerinizi görüyorsunuz. bu adres şirketteki OWA ya erişiyor. Laptopunuzdaki outlooka da eposta hesapları /diğer ayarlar/bağlantı diyip exchange proxy server kısmına bu ayarları yazıyorsunuz. yani dışardaykrn proxy serverı yani OWA yı kullanarak bağlanıyorsunuz. işte herkez bunu yaparken sadece bir kullanıcım bunu yapamıyor. yanlışım var ise düzeltin. naçisane yorumum Owa üzerinde sorun olduğunur.

hata konusuna gelince malesef hiç belirgin hata yok. bir hata numarası çıkıyo outlukta gönder al diyince ama o da mail server a ulaşılamıyor hatası.

kullanıcı outlook u açıyor internete  bağlı bu esnada sonra kullanıcı adı parola yazan ekran geliyor. buraya [email protected] kullanıcı adını ve şifresini giriyorsunuz ama outlook un sağ alt köşesinde sadece bağlantı kesildi yazıp bağlanamıyor.

ya şimdi bir yol var ama yapamam. kullanıcıyı ful silip yeniden oluştururum ama muazzzam büyük bir iş. maillarını serverdan çek falan...

kullanıcıya ait izinleri tekrar kontrol ettim 3 izi n var 3 üde enable

Gönderildi : 03/11/2009 18:42

(@MelihYAMAN)
Reputable Member

pm gönderdim.

Gönderildi : 03/11/2009 18:51

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Melih YAMAN bey çok teşekkür ederim ilginize.

sorun çözüldü arkadaşlar. En son kullanıcının özelliklerine girip exchange features teki tüm özellikleri disable edip enable ettim.

ilginizden dolayı tekrar teşekkür ederim...

Gönderildi : 03/11/2009 19:37

(@MelihYAMAN)
Reputable Member

Rica ederim.Çözümsüz sorun kalmasın.Geri bildirim için teşekkürler

Gönderildi : 03/11/2009 19:41

Paylaş: