Forum

Exchange 2010 kurul...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 kurulumda hata.

22 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
690 Görüntüleme
(@AlpaslanDincel)
Gönderiler: 76
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

test amaçlı kurmak istediğim exchange 2010 da kurulum sırasında şöyle bir hata veriyor. fikri olan varmı acaba?hata

Gönderildi : 03/11/2009 15:12

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Merhaba

o sizinde düşündüğünüz gibi bir hata değildir. Devam edebilirsiniz Hub Connector u kurulum bittikten sonra oluşturacaksınız.

Gönderildi : 03/11/2009 16:04

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Bu karşılaşılan hata IPv6 nın sadeceLocal Area Connection üzerinden kaldırılması sonucu karşılaşılan bir problemdir. Kesin çözüm için ilgili iptal edilme işlermi Registry Key’ler üzerinden iptal edilmesi ve hosts dosyası içerisindende ilgili kaydın silinmesi gerekmektedir. İlgili işlemler için referans linkini kullanabilirsiniz.

http://support.microsoft.com/kb/952842

yada IP6 yı etkinleştirin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/11/2009 16:10

(@AlpaslanDincel)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ipv6 yı etkinleştirdim, sorun çözüldü. Teşekkürler.

Gönderildi : 04/11/2009 17:33

(@www-rizasahan-com)
_

geri bildirim için tşk.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/11/2009 19:11

(@AlpaslanDincel)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bir sorum daha olacak.

abc.com diye bir domain var. bu domain için isp tarafında "mail.abc.com" isimli ve ip si benim adsl ip si olarak A kaydı oluşturdum. MX10 u da bu A kaydına yönlendirdim. adsl ip me telekomdan mx1.abc.com olarak rDNS kaydı oluşturttum. firewall tarafında 25,110,587,80,443 portlarını exchange sunucuma yönlendirdim. send ve receive connector ler oluşturdum. sorum şu ki exchange sunucu üzerindeki dns te ne ayar yapmam lazım. herhangi bir a  kaydı ve ya mx kaydı oluşturmam gereklimi? gerekli ise nasıl oluşturbilirim?

Gönderildi : 04/11/2009 19:25

(@AlpaslanDincel)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bu arada telekom 25 nolu porumuzu kapatmış. 587 yi kullandırıyor. default receive connector deki portu 587 yapmaya çalıştığımda bu portu client receive connectorun kullandığını bildirip hata veriyor. defaultu nasıl 587 ye çekerim.

Gönderildi : 04/11/2009 20:25

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba ,

Daah önce bu soruyu bende sormuştum ama exchangenin büyük uzmanları var burada mesela buğra hocam.

Bana kayıt oluşturmana gerek yok demişti.oluşturmadanda çalışmıştı

Saygılarımla.

Gönderildi : 06/11/2009 12:24

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

eğer telekomu arayıp ben 25 nolu portu kullanmak istiyorum derseniz açıyorlar.

şuan bende o şekilde çalışıyor.

kolay gelsin

Gönderildi : 09/11/2009 00:19

(@AlpaslanDincel)
Estimable Member
Konu başlatıcı

aşağıdaki sorum hakkında yardımcı olabilirmisiniz?

bir sorum daha olacak.

abc.com diye bir domain var. bu domain için isp tarafında "mail.abc.com" isimli ve ip si benim adsl ip si olarak A kaydı oluşturdum. MX10 u da bu A kaydına yönlendirdim. adsl ip me telekomdan mx1.abc.com olarak rDNS kaydı oluşturttum. firewall tarafında 25,110,587,80,443 portlarını exchange sunucuma yönlendirdim. send ve receive connector ler oluşturdum. sorum şu ki exchange sunucu üzerindeki dns te ne ayar yapmam lazım. herhangi bir a  kaydı ve ya mx kaydı oluşturmam gereklimi? gerekli ise nasıl oluşturbilirim?

Gönderildi : 10/11/2009 21:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006

bir sorum daha olacak.

Merhaba

bu durumda içeride yapmanız gereken herhangi bir değişiklik yok .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/11/2009 21:59

(@AlpaslanDincel)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bu arada 25 nolu portu açtırdım

Gönderildi : 10/11/2009 22:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

rica ederiz Alpaslan bey [:)]

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/11/2009 22:09

(@AlpaslanDincel)
Estimable Member
Konu başlatıcı

cevabınız için teşekkür ederim. fakat sanırım bir yerde hata yaptım ki dışarıdan (hotmail, yahoo, ya da benim şirket adresim) mail alamıyorum. dışarıdan atınca "550 5.1.1 unknow recepient" hata dönüyor. domainim alpaslandincel.com . Hakan hocam rica etsem bu domainin mx, rdns vs ayarlarında mı hata var, baka bilme şansınız var mı? ya da nereden yapabilirim.

Gönderildi : 10/11/2009 22:15

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

mail.alpaslandincel.com 88.249.172.41

ip adresi doğru mu ?

birde exch 2010 üzerinde accepted domain olarak ne girdiniz , 2010 hangi domain üzerinde kurulu yani ismi nedir ? gönderdiğiniz mail adresi nedir ?

Gönderildi : 10/11/2009 23:58

(@AlpaslanDincel)
Estimable Member
Konu başlatıcı

alpaslandincel.com olarak authoritative accepted domain oluşturdum. AD domain ismi ise lecnidnalsapla.yerel
@alpaslandincel.com">alpaslan@alpaslandincel.com alias lı bir mail adresi oluşturdum ve bu mail adresinden mail gönderip almaya çalışıyorum.

Gönderildi : 11/11/2009 01:22

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Ben mail attım ama hata almadım ..

Gönderildi : 11/11/2009 01:57

(@AlpaslanDincel)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hotmaile gönderdiğim zaman aşağıdaki hatayı alıyorum...

bay0-mc4-f41.Bay0.hotmail.com rejected your message to the following e-mail addresses:

bay0-mc4-f41.Bay0.hotmail.com gave this error:
DY-001 Mail rejected by Windows Live Hotmail for policy reasons. We generally do not accept email from dynamic IP's as they are not typically used to deliver unauthenticated SMTP e-mail to an Internet mail server. http://www.spamhaus.org maintains lists of dynamic and residential IP addresses. If you are not an email/network admin please contact your E-mail/Internet Service Provider for help. Email/network admins, please visit http://postmaster.live.com for email delivery information and support

A problem occurred during the delivery of this message to this e-mail address. Try sending this message again. If the problem continues, please contact your helpdesk.

Gönderildi : 11/11/2009 02:08

(@AlpaslanDincel)
Estimable Member
Konu başlatıcı

spamhaus.org da ip miz bulunuyordu fakat oradan temizletmiştim 3 gün önce ve yeni kontrol ettim ip m orada gözükmüyor. benzer sorun yahoo da da var. buralara attığım mail ulaşmıyor. neden olabilir acaba?

Gönderildi : 11/11/2009 02:22

Sayfa 1 / 2
Paylaş: