Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

blacklist

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
334 Görüntüleme
(@ErtugrulTuran)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar. ben şirkette exchange 2003 (6.5.7226.0) kullanıyorm son bir aydır durmadan karalisteye düşüyorum her ne kadar relay testi ve virüs taraması yaptıysamda anormal birşeyle karşılaşmadım fakat buna rağmen karalisteden kendimi kurtaramıyorum iki kere sabit ip mi değiştirmeme rağmen ben daha reverse dns kaydını yaptırmaya kalmadan bir bakıyorum 1-2 saat içinde tekrar kara listedeyim bu kabusu daha once yaşamış arkadaşların desteğini rica ediyorum herkese teşekkürler.

Gönderildi : 17/10/2009 03:42

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

1.Domaininizin host edildiği DNS server da mutlaka SPF kaydı açılmalı

2. Mutlaka (adsl kullanıcısı iseniz ) telekom tarafından reverse (PTR) kaydının mail server için açtırmalısınız.

3. Kullanıcılar, bilgisayarlarına sızan spyware lar vasıtasıyla dışarıya spam gönderiyor olabilirler buda spam listlere düşmenize sebep olur bunu kontrol etmelisiniz.

4. adsl kullanıyorsanız %100 güvenli ve sorunsuz mail alışverişi yapacabileceğinizi unutun.

Gönderildi : 17/10/2009 04:27

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba;

Bugranında 3. maddede belirttigi gibi dışarı dogru sadece mail serverden 25. port çıkışına izin veririniz ve mail serverin da spam yapmadıgından emin olmalısınız kesinlikle networkten birileri spam yapıyor olmalı...

Gönderildi : 17/10/2009 13:29

(@ErtugrulTuran)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

öncelikle çok teşekkür ederim cevaplarınız için, ben mail trafiğimi local servırımda tutuyorum SPF kaydını kendi serverımdamı yoksa hostingtarafındamı açtırmama gerekiyor. teşekkürler.

Gönderildi : 17/10/2009 14:36

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

hosting tarafında SPF nin açılması lazım.

Gönderildi : 17/10/2009 15:13

Paylaş: