Forum

exchange 2003 smtp ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2003 smtp 587 ayar sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
401 Görüntüleme
(@cevdetonurozcelebi)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar ,

Server 2003 üzerinde Exchange 2003 server kullanıyorum.(Smtp olarak) pop3 olarak mail gönderen ve alan kullanıcıların.Giden portu 25 de ben her ikisinde aktive etmek istiyorum. Bazı kullanıcılar bu telekom olayın dolayı gönderemiyor ve telekomu aramak zorun kalıyorlar (smtp 25) portunu açtırmak için.Bazen yurtdışında da aynı şey ler yaşanıyor.  

Exchange de Smtp deki 25 nolu portu 587 yaptığım zaman .Outlook gelip orada da giden 587 yapıyorum ama mail gönderemiyorum .Hata  geliyor.password hatası .

Bir kaç kişi ye sordum.587 nolu portu kullanman için 2 ci exchange gerekli dediler.587 geçtiğin zaman 25 den gönderilen mesajları almazsın gibi bir yorumda oldu. Konuyla ilgili yardım rica edeceğim.Dış dünyaya açık bir exchange 2003 server da smtp kullanılan serverda kullanıcıların nasıl hem 25 hemde 587 nolu portu kullanmasını sağlarım.Ve ya sadece 587 forum da yazanları aynen denedim ama sonuç alamadım.

Plesk üzerinden domainler beni serverıma yönlendirilmiş ben smtp olarak dış dünya açık bir şekilde exchange kullanıyorum.Plesk sadece domain lerin server ip sine gitmesini sağlıyor. 

Saygılar

Gönderildi : 28/09/2009 18:15

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Cevdet bey

ESM üzerinde Default SMTP Virtual Server properties'a gel. General tabında advanced de ve gelen pencerede add diyerek 587'i ekle. Ekledikten sonra 25 ve 587 alt alta görünüyor olmalı.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/09/2009 19:40

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

eğer o şekilde uğraşmak istemezseni TTNet arayarak 25 nolu portunuzu açtırabilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 30/09/2009 16:08

Paylaş: