Forum

Diğer şirketimizden...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Diğer şirketimizden gönderdiğimiz mailler Exchange e düşmüyor.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
393 Görüntüleme
(@HakanKAYA)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle tüm hocalarımın ziyaretçi ve üyelerin geçmiş bayramlarını kutlarım.

Şirketimize ait sirket.com.tr ve sirket.com olmak üzere iki adet domain bulunmaktadır. Bu domainlerden sirket.com.tr mail kullanıcıları sbs2003 üzerindeki exchange 2000 üzerinde çalışmaktadır. Her iki domainden de pop3 olarak kullanıcılar birbirlerine mail atabilmekte ancak sirket.com üzerindeki pop3 kullanıcıları sirket.com.tr üzerindeki exchange kullanıcılarına mail atmak istediğinde mailler kaybolmaktadır.Ne bir geri dönüş mesajı alınıyor ne excahnge e düşüyor hatta webmail de bile gözükmüyor. Şirket dışından atılan hiç bir mailde problem yaşamıyoruz. Tek sorunumuz sirket.com dan sirket.com.tr exchange ine düşmüyor. Bunun la ilgili olarak hocalarımdan yardım istiyorum. İyi çalışmalar 

Gönderildi : 24/09/2009 11:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Hakan bey ;

sirket.com mail sunucusu da sirket.com.tr ile aynı exchange üzerinde mi host ediliyor ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/09/2009 13:39

(@HakanKAYA)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

iki domain de aynı hosting şirketinde ancak server lar farklı sirket.com.tr deki accountlarındaki mailleri exchange pop3 ile çekiyoruz. sirket.com da ise exchange kullanmıyoruz sadece outlook tan pop3 ile çekiyoruz. Uzak sunucuların ip adresleride farklı. Şirket içerisinde iki domain kullanıcılarının adsl internet bağlantıları da farklı. sirket.com.tr deki sbs2003 üzerine kurulu exchange üzerinde sirket.com hiç bir şekilde tanımlanmamış.

Gönderildi : 24/09/2009 13:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

durum anlaşılmıştır o zaman ;

cozumpark.com.tr ad domain i üzerindeki dns server cozumpark.com adresini de kendi üzerinde tutulduğunu düşünüp dış sorgular atmıyor ve yine kendi üzerine yönlendiriyor . bunu için dns üzerinde cozumpark.com diye zone açmalı ve mx kayıdı olarak dışarıdaki exchange olmayan hosting ip adresini göstermelisiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/09/2009 15:18

Paylaş: