Forum

Mail Box sorunu?

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Box sorunu?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
423 Görüntüleme
(@erdemdene)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

iki sorunum var yardımcı olursanız sevinirim..

Sistem SBS 2003 - sistemde ve exchange de sp yok

ortak bir adres açıp bölümde pclere ekliyeceğim

Ad üzerinde üzerinde bir user açıp örneğin muhasebe mail adresinide [email protected] yazıp mailboxu oluşturuyorum.. 

bunu 3 makina üzerinde outlokdan exchange olrak bağlıyorum.. (pop yapmak istemiyorum pst stabilite açısından)

bu makinalar üzerinden bu tek hesapla mail gönderebiliyorum. ama bu adrese mail gönderdiğimde 3 makinayada düşmüyor. hatta backup adresi

yapıp tüm gelen mailleri ona yönlendiriyorum ona bile düşmüyor... mail kaybolup gidiyor ? bir hata filanda dönmüyor ?????

ama normal bi şekilde tek kullanıcı ve tek outlook eklediğim zaman sorun yok mail düşüyor.. bununda bu şekile çalışması gerekmezmi?

yani  popdaki gibi sunucuda kopya bırak olayı olması gerekiyor sanırım yada bunun başka bir alternatifi varsa bunu nasıl yaparım... 

birde bazı adreslerden mail alamıyorum unknow host : [email protected] gibi hata geri dönüyor... 

sistem bir ISP var ve mx kaydı bana yönlenmiş durumda ben dns hiçbir kayıt oluşturmadım mxtoolbox gibi doğrulama adreslerinde baktığımda mx

kaydı smtp kayıtlarını filan göremiyorum. ama bazı adresler hariç mail alıp göndermede sorun yok..
domain:gursanglass.com.tr ( ip dsl ve bazı karalistelerde bulunmaktayız)

Gönderildi : 23/09/2009 23:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Erdem bey

öncelikle domain adresiniz için RBL listesinde olduğunuzu belirtmek isterim ki bunu zaten biliyorsunuz , bu durum nedeni ile her yöne mail atmanız mümkün değil .

ilk sorunuza gelecek olursak ; bir mail hesabı açıp bunu eş zamanlı olarak birden çok makineye bağlayabilirsiniz , maillerin kaybolması bu hesaplardan birinin belki pop3 olarak tanımlanması ve maili sunucdan çekmesi nedeni ile olabilir , veya yine bu hesaplardan birinde teslim yeri olarak mailbox değilde kişisel klasör seçili olması olabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/09/2009 02:46

(@erdemdene)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

teşekürler hocam o olayı çözdük..

peki 3 makinaya tanımladığım o tek maile gelen maillerde 1 makina tıklayıp okuyor diğer 2 makinadada okundu olarak gözüküyor bu olayı nasıl çözeriz 

teşekkürler...

Gönderildi : 24/09/2009 17:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Bunu çözemezsiniz çünkü okudukları kaynak tek . kaynağı değiştirirseniz yani herkes kendi tutsun o zamanda güncelleme sorunları olur.. ama bence zaten yöntemde sorun var ; bu iş bana verilse ben çöyle yapardım ;

herkesin kendi mailbox ı var ve birde public folder açar sadece bu 3 kişinin görüntülemesini sağlardım o zaman herkesin okuduğu kendine olurdu.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/09/2009 15:14

Paylaş: