Forum

Exchange server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange server 2007 hakkında

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
337 Görüntüleme
(@system.gokan)
Gönderiler: 373
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba exchange server 2007 kurulumunu henüz tamamladım. Kurduğum roller (single server )  : mailbox , hub transport , client access , unfied communcations ,managment console dur. İstediğim mail alış verişi bir türlü gerçekleştiremedim.POP3 servisini başlatıp client pc ' deki mapi olmayan pop3 istemcisi olan programlar ile bütün ayarları Mümin hocam makalesine bakıp yaptıp. Smtp server hatta almıştım ama onuda SSL checkbox doldurunca gönder al yapıyor. Ama Gmail hesabıma yaptığım denemelerde mail gittmediğini gördüm bu sorunu nasıl düzeltebilrim.

Kolay Gelsin...

Gönderildi : 02/08/2009 13:00

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

gmail hesabına 10 saat sonra falan bir bak bakalım gelmiş mi :))

aynı dertle başka bir yerde de karşılaştık ve gmaile ilk kurulumdan sonra 10 saat gibi bir süre sonra mailin ulaştığını gördüm...

exchange 2007 default olarak 995 nolu portu pop3 için kullanır. o ayarlarınızı da yaptınız mı?

kolay gelsin 

Gönderildi : 02/08/2009 13:37

(@system.gokan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mumin hocam

Bunu konudaki bilgisiliğimi maruz görerek.

Exchange 2007 kurulumundan sonra yapılması gerekenleri anlatabilirmisiniz. (MX , Satik IP gibi )

Saygılarımla...

Gönderildi : 03/08/2009 12:02

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

hostinginizi alırsınız, mx kayıtlarınızı açarsınız, statik ip adresinizi alırsınız, reverse kayıtlarınızı, spf kayıtlarınızı vs açtırırsınız ki bunlar şart.

mx kayıtlarınızı işyerinizdeki real ip adresinize yönlendirirsiniz ki bu durumda sizin mailleriniz exchange serverınızda tutulur. yada pop3 connector ile çekersiniz mailleri bu durumda da maillerinizi isp de tutabilirsiniz.

kurulumdan sonra yapılacak işlemlerle ilgili de makaleler bölümünde konular mevcut.

kolay gelsin

Gönderildi : 03/08/2009 12:58

(@system.gokan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mumin hocam ,

Dediğiniz gibi hostingimin panelinden bir tane  " mail.alanadım.com " adında bir A kayıdı açtım. İsimi çözebiliyorum. mail.alanadım.com yazınca server geliyor. Mx kaydı açmadım. Resim - 1 de MX kayıdı için " * " yazan yere ne yazmam gerekiyor. Hostingimden açabildiğim diğer kayıtlar ise resim - 2 ' dedir. Daha sonra spf ve diğer ayarlar için bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Resim 1 : /

Resim 2 : /

İlginiz için şimdiden teşekürederim...

Gönderildi : 05/08/2009 01:47

Paylaş: