Forum

SBS 2008 ve Pop3 Co...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SBS 2008 ve Pop3 Connector

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
328 Görüntüleme
(@AYDINEKE)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

SBS 2008 Premium ve Exchange 2007 kulanmaktayım. OWA üzerinden dışarıya email göndermede bir sorunumuz yok.

Yalnız gelen emailleri bir türlü içeriye alamadık.

Pop3 connector ayarlarımızda bir problem yok. Olay günlüğünde dönen hata ise;

'localhost' SMTP sunucusundaki '[email protected]' adresine posta iletirken hata oluştu. Hata kodu 0x800ccc69. Posta kutusunun var olduğunu ve Exchange alım bağlayıcılarının doğru yapılandırıldığını doğrulayın.

Posta kutusu var ama receive connector üzerinde atladığımız bir nokta var galiba.

Exchange 2007 ve Pop3 connector makalesinde yazılanların hepsini uyguladım. Herhangi bir Outlook üzerinden server pop3 servisini kontrol ettiğimde herhangi bir problem yok ve sorunsuz bağlanıyorum. Zannediyorum ki gelen emailin exchange hesabına yönlendirilmesinde problem yaşıyoruz. Receive connector üzerinde de bir çok deneme yaptım ama başarılı olamadım.

Teşekkürler.

Gönderildi : 30/07/2009 15:16

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

bu işlem sadece bir kullanıcıda mı meydana geliyor yoksa bütün kullanıcıları mı etkiliyor?

eğer bir kullanıcıda ise yönlendirme ile ilgili bir sıkıntı değildir. eğer hepsinde aynı durum geçerli ise durum değişir.

bir tane mailbox oluşturun ve o kullanıcının pop3 connector ayarlarından düzenlemelerini yapın ve yeni açmış olduğunuz mailboxa teslim etmesini sağlayın.

localde kullanıcılar pop3 çekmiyor dimi?

kolay gelsin

Gönderildi : 30/07/2009 17:22

(@AYDINEKE)
Active Member
Konu başlatıcı

Aslında bütün kullanıcılarda oluyordu.

Dediğiniz gibi yeni bir mailbox oluşturdum, hepsinin aynı anda problemi düzeldi ya da düzeldi zannettim.

Pop3 connector başarıyla sağlandı mesajını verdi ama ben yine OWA içinde emailleri göremiyorum.

Göndermede problem yok, pop3 connector Başarıyla Alındı diyor ama nerde bu emailler? 🙂

Gönderildi : 30/07/2009 18:44

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

localde kullanıcıların maillerini nerede tutuyorsunuz exchange üzerinde mi yoksa pst'de mi?

kolay gelsin

Gönderildi : 30/07/2009 18:51

(@AYDINEKE)
Active Member
Konu başlatıcı

Yok hocam, exchange'i kurmaya çalışıyoruz. Normalde herkes outlook pop3 mantığını kullanıyor, şimdi emaillleri owa üzerine taşımaya çalışıyorum.

Gönderildi : 30/07/2009 19:10

Paylaş: