Forum

belirli bir adreste...

Bildirimler
Hepsini Temizle

belirli bir adresten gelen yada belirli bir adrese giden maillerin istenen kullanıcıya forward edilmesi.

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
353 Görüntüleme
(@EmreOZDEMiR)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

exchange server 2003 üzerinde @x.com adresine sahip kullanıcılarım var. [email protected] adresinden gelen yada @x.com domainine üye kullanıcılardan [email protected] adresine gönderilen tüm maillerin domain içindeki kullanıcılardan [email protected] yada domainle alakası olmayan [email protected] adresine forward edilmesini istiyorum. Bunu Exchange 2003 üzerinde yapabiir miyim?

Teşekkürler.

Gönderildi : 30/07/2009 19:24

(@YasinEvrenkaya)
Gönderiler: 143
Estimable Member

Sizin istediğiniz işlem exchange 2003 de varmı bilmiyorum ama, aynı sorunu exchange 2003 'e entegre olan 3.parti yazılım popcon connector ile çözmüştüm . Yardımcı olur belki. Kolay gelsin.

Gönderildi : 30/07/2009 19:35

(@cenkbaranak)
Gönderiler: 253
Reputable Member

merhaba,

exchange tarafında çözmek isterseniz 3.th party yazılım ihtiyacı doğar. Bir de kullanıcı outlooklarında kural yazarak istediğinizi yapmak mümkündür.

Gönderildi : 30/07/2009 19:40

(@EmreOZDEMiR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selam, kural ile yapmak istemiyorum. Çok client var. Global bir çözüm olmalı. Ne tür 3.Party yazılımlar örnek verebilir misiniz?

Gönderildi : 30/07/2009 20:06

(@HikmetSOYDAM)
Gönderiler: 218
Reputable Member

Eğer tüm kullanıcılar Outlook kullanıyorsa, GPO üzerinden otomatik kural ekletebilirsiniz diye hatırlıyorum.

Kendim yapmadım, sadece okumuştum, başka bir konuyu araştırırken.

Belki yararı olur.Kolay gelsin.

Gönderildi : 30/07/2009 20:15

(@cenkbaranak)
Gönderiler: 253
Reputable Member

Auto BCC-CC for Outlook gibi.

Gönderildi : 30/07/2009 20:17

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Selam, kural ile yapmak istemiyorum. Çok client var. Global bir çözüm olmalı. Ne tür 3.Party yazılımlar örnek verebilir misiniz?

Merhabalar,

Söylemiş olduğunuz konu daha önce forumda konuşulmuştu.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/35439.aspx

http://www.cozumpark.com/forums/thread/35424.aspx

Gönderildi : 30/07/2009 20:27

(@EmreOZDEMiR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

daha önceden konuşulanlar benim istediğim şekil değil.

Ben sorunu IMSS üzerinde çözdüm. Yukarıda belirttiğim şekilde bir kural yazdım

bu kural hem gelen hem de giden mailler için çalışıyor, istenen adresten gelen ve o adrese  giden tüm mailler yukarıda belirtilen kural ile istenen bir adrese forward ediliyor.

Yardım için teşekkürler.

Gönderildi : 30/07/2009 20:50

(@doganbayraktar)
Noble Member

peki uyguladığınız yöntemi burda ayrıntılı olarak paylaşırmısınız başka bir arkadaş sorduğunda referans olarak sizin yönteminizi verelim.

Gönderildi : 30/07/2009 20:53

(@EmreOZDEMiR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

imss üzerinde bir action filter oluşturduk ve tetiklenmesi için 1 kb dan büyük yada küçük tüm mailler için uygulanacak dedik Kural ise bu şarta uyan yada uymayan tüm maillerin istenenkullanıcı@içdomain.com adresine FW edilmesi. Global policy altında yeni bir sub-policy oluşturup route kısmına

dışkullanıcı@dışdomain.com to *@içdomain.com ve *@içdomain.com to dışkullanıcı@dışdomain.com şeklinde bir route tanımı oluşturduk. Global policy altında çalışan ilk kural bu yarattığımız kural oldu.

Böylelikle iç kullanıcı belli olma şartı olmaksızın içeriye atılan ve içeriden belirtilen dışkullanıcı@dışdomain.com adresine atılan tüm maillerin istenen adrese fw edilmesini sağlamış olduk.

Yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkürler.

Gönderildi : 30/07/2009 21:11

(@doganbayraktar)
Noble Member

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 31/07/2009 13:30

Paylaş: