Forum

Dynamic Distributio...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Dynamic Distribution Group

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
386 Görüntüleme
(@bariscakiroglu)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı
 

Merhaba


Exchange 2007 (SP1) üzerinde Static Grupları Dynamic olarak düzenledik. Kullanıcılar outlook ve owa üzetrinden girdiklerinde grubun üyelerini göremiyorlar. Biz görmelerini istiyoruz. bu opsiyonu açmamız mümkünmü ?


Teşekkürler....

 
Gönderildi : 30/07/2009 15:09

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
 

merhabalar


active directory üzerinden niteliğe göre bir saved query ile üyeleri görebilirsiniz yada yine EMC üzerinden ;
 1. Start the Exchange Management Console. 2. In the console tree, expand Recipient Configuration, and then click Distribution Group. 3. In the result pane, select the dynamic distribution group for which you want to preview the list of members. 4. In the action pane, under the dynamic distribution group name, click Properties. 5. In <Dynamic distribution group> Properties, click the Conditions tab. 6. Click Preview.


özel bir filtre ile ;

 1. Start the Exchange Management Console. 2. In the console tree, expand Recipient Configuration, and then click Distribution Group. 3. In the result pane, select the dynamic distribution group for which you want to preview the list of members. 4. In the action pane, under the dynamic distribution group name, click Properties. 5. In <Dynamic distribution group> Properties, click the Filter tab. 6. Click Preview


powershell üzerinden ise ;


Copy Code $MarketingDepartment = Get-DynamicDistributionGroup -Identity "Marketing Department"
Get-Recipient -RecipientPreviewFilter $MarketingDepartment.RecipientFilter


çok daha fazla detaylı bilgi için aşağıdaki linki inceleyiniz ;


http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb232019.aspx  


kolay gelsin

 
Gönderildi : 30/07/2009 18:07

(@bariscakiroglu)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı
 

mümin hocam çok teşekkür ederim. ancak bizim isteğimizi sanırım tam olarak anlatamadım. dynamic groupşarı biz değil son kullanıcıların örüntülemesinde sorun yaşıyoruz. gruplarımızı dynamic olarak düzenledik. ancak son kullanıcılar outlooklarını kullanarak gruplara toplantı isteğinda bulunuyorlar ve grubun içerisinde kim olduğunu göremiyorlar. biz bu sorunu aşmak istiyoruz. yardımcı olabilirmisiniz?


teşekkürler....

 
Gönderildi : 01/08/2009 23:52

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
 

merhabalar


yanlış hatırlamıyorsam öyle bir şansınız yok... ancak yinede kontrol edeyim...


çünkü dinamik gruplar Active directory üzerindeki kullanıcıların profilindeki değerlere (niteliklere) göre hareket eder.


Örnek mumin kullanıcısının özelliklerinde siz Departman bölümüne Bilgi İşlem yazdıysanız ve Dinamik gruplarınızı da ona göre oluşturduysanız ve ardından siz o dinamik gruba (adı bilgi işlem olsun) bir mail attığınızda Active directory içerisinde Departman bölümünde Bilgi İşlem yazan bütün kullanıcılara o mail gider.


kolay gelsin

 
Gönderildi : 02/08/2009 14:21

Paylaş: