Forum

EXCHANGE SERVER 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

EXCHANGE SERVER 2007 POSTA KUTUSU

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
352 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

MRB EXCHANGE SERVER 2007 BU  YAPI OTOMATIKMI OLUYOR ACABA   KULLANICI ACTIM  SONRA MAIL HESAB I OLUSTURDUM  VE MAIL ALIS VERISINE BASLADI SONRA KULLANICIYA BASKA BIR PC ALDIK VE KENDI PC DEKI MAILLER AKTARMAK YERINE EXCHNAGE SERVERDAN OTOMATIK OLARAK MAILLER DOKULUYORMU EXCHNAGE SERVER 2003 BU MEVCUTTU VE BUNUN ICIN EXTRA BIR AYAR YAPMAMISTIK ACABA EXCHANGE SERVERDA YAPAMAK GEREKIYOMU

Gönderildi : 10/04/2008 14:22

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Hayır gerekmez. Pst de tutarsan ancak lokalde olduğu için mailleri düşmez.

Gönderildi : 10/04/2008 14:56

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

pekı bu pst tutmak ıcın herhangı bır ayar yapılıyormu pekı

Gönderildi : 11/04/2008 01:11

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

denetim masasından posta veya ing office kurmuş iseniz mail e gelerek posta teslim yerini local olarak seçebilirsiniz ancak yine aynı menüden öncelikle bir pst oluşturmanız gerekli .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/04/2008 01:17

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

pekı hocam dılımkı ben eskı maıler var kendı localınde bende exchange server 2007 kurdum hıc eskı maıllerı karıstırmadan hesabını actım ve maıl alıs verısı basladı ve eskı maıllerını exchange serverda tutmam gerekıyor bunu nasıl aktarcam dırek outlook tan dosya almı demem lazım.

bır sorumda ha olcak hocam   3 adet pst var ayrı ayrı bunları bırlestıre bılıyozmu acaba

Gönderildi : 11/04/2008 12:25

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

İkisinide outlooktan yapabilirsin.

Eski Mailleri outlook taki exchange hesabına kopyalarsın. "Al ve ver" den yapabilirsin yada Outlook ta 2 veri dosyası gözükür, tutup exchange hesabına atarsın. Exchange de tutulmasını istiyorsan default ayarlarını yaparsın.

Pst dosyalrını birleştirmek için ise, 1 pst dosyası yaratırsın, daha sonra "al ve ver" menusunden o pst leri aktarırsın.

Gönderildi : 11/04/2008 12:39

Paylaş: