Exchange Server Spa...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server Spam Yardım  

  RSS
 Anonim

Merhaba arkadaşlar exchange 2003 kullanıcısıyım ve bir konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Tüm relay testlerii yapmama rağmen ve serverımın relayı kapalı olmasına rağmen abuk subuk mailler gelmeye ve daha açmış fakat şu anda silinmiş kullanıcılardan dışarıya mail gönderişiyor görünüyor. Ortamda server 2003 + exchange2003 ve fortigate 60b (yazılım süresi dolmuş) bulunmaktadır. Ve kuyruğa baktığımda alakasız adresler görmekteyim dışarıya gönderilen maillerde. Ayrıca exchangete system managerdan baktığım zaman logon olan smtp kullanıcıları görüyorum. Bu sorun kullanıcılar yokkende yani bilgisayarlar kapalıykende devam ediyor. Konu ile ilgili 2 adet fotoğraftanda görebilirsiniz. Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkür ederim.


İyi çalışmalar kolay gelsin.


 


.html
.html

Alıntı
Gönderildi : 11/07/2009 21:17
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Spf kaydınız var mı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/07/2009 03:21
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

merhabalar


o kuyrukta gördükleriniz Exchange Serverınızın relaye açık olduğunu gösterir. relay kapatabilirsiniz.


kolay gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/07/2009 23:29
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,


IMF gibi lintkte yer alan Exchange makaleleri de sizin için faydalı olabilir.


http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=IMF&a=1


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/07/2009 00:37
 Anonim

Öncelikle teşekkür ederim yardımlarınız için. Mümin hocam relaye kapatabilirsiniz yazmışsınız. Ama relay ile ilgili tüm testleri ve ayarları yapmam rağmen hala relaye açıkmıdır diyorsunuz. Bu relay için extra neler yapabilirim. Telent ile bağlanıp terstleri yaptığımda hepsi relaye kapalı görünüyor. Yapabileceğim extra birşeyler var ise yardımlarınızı bekliyorum. Bu arada spf kaydım var Serhat hocam. Birde dikkatimi şöyle bir konu çekti daha email hesabı olan hesaplar üzerine mesaj geliyor ve o hesaplar üzerinde dışarıya mail gidiyor görünüyor, hesabı komple silmeme rağme. Herkese iyi çalışmalar kolay gelsin. Yardımlarınız için tekrar teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/07/2009 14:16
Bekir AKGUL
(@bekirakgul)
Üye

norman malware cleaner ile server ve clientlarını taramanızı öneriyorum. Birde kullanıcılar kendi üzerinde gönderiyor gibi anladım ben  , bu aslında fake mail olabilir kendisi gibi görünebilir mailin özelliklerine bakım nereden geldiğini görebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/07/2009 14:38
Paylaş: