Forum

exchange 2007 attac...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2007 attachment limit

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
312 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba, send ve receive limitlerini 32 mb a çektiğim halde 3mb lık bir ek'i maille gönderemiyorum. exchange bana send  limitini aştığımı söylüyor. aşağıda get-transportconfig ile aldığım sonuç var. Get-receiveconnector ilede baktım ondada sorun görünmüyor. konu hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

+ get <<<< -transportconfig [PS] C:\Windows\System32>get-transportconfig

ClearCategories : True GenerateCopyOfDSNFor : {5.4.8, 5.4.6, 5.4.4, 5.2.4, 5.2.0, 5.1.4} InternalSMTPServers : {} JournalingReportNdrTo :

<> MaxDumpsterSizePerStorageGroup : 18MB MaxDumpsterTime : 7.00:00:00

MaxReceiveSize : 32MB MaxRecipientEnvelopeLimit : 50

MaxSendSize : 32MB TLSReceiveDomainSecureList : {}

TLSSendDomainSecureList : {} VerifySecureSubmitEnabled

: False VoicemailJournalingEnabled : True Xexch50Enabled : True

Gönderildi : 11/06/2009 17:26

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

öncelikle limit işlemlerinizi nerede yaptınız?

1) organizasyon seviyesindeki işlemler için aşağıdaki komutu çalıştırırmısınız;

Set-TransportConfig -MaxReceiveSize 32MB -MaxSendSize 32MB

yada Organization Configuration | Hub Transport | Global Settings tab | Transport Settings | Özelliklere geçin ordan ayarlayın değerleri.

2) Recieve Connector ayarları için ;

Server Configuration | Hub Transport | select a HT server | Receive Connectors -> select a connector | Properties | General sekmesinden Maximum Message Size değerini tanımlayın.

yada bu komutu çalıştırın : Set-ReceiveConnector "CONNECTOR NAME" -MaxMessageSize 32Mb

3) Send Connector değerşeri için ;

Organization Configuration | Hub Transport | Send Connectors -> select connector | Properties | General sekmesine geçin ve Maximum Message Limit değerini tanımlayın.

yada şu komutu çalıştırın : Set-SendConnector "CONNECTOR NAME" -MaxMessageSize 32Mb

4) Mailbox limit tanımlaması için ise ;

Recipients | Mailbox -> select mailbox | properties | Mail Flow Settings tab | Message Size Restrictions bölümünden değerleri tanımlayabilirsiniz.

yada şu komutu çalıştırın : Set-Mailbox "Joe Adams" -MaxSendSize 32Mb -MaxReceiveSize 32Mb

yukarıdaki işlemleri gerçekleştirin. ardından information store ve Mail Submission servislerini yeniden başlatın.

kolay gelsin

Gönderildi : 11/06/2009 18:27

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

teşekkürler,

Gönderildi : 11/06/2009 19:06

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

biz teşekkür ederiz...

umarım sorununuza çare olur...