Forum

exchange server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange server 2003 üzerinden firma maillerimiz gitmiyor...

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
310 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhabalar server 2003 üzerinde kurulu olan serverımızdan öğleden sonra mail gönderemiyoruz.. sadece maillerimiz geliyor ve biz bunu domain hizmeti aldığımız yerden ''atrn'' hizmeti adı altında alıyoruz.. iç ve dış maillerimizde server üzerinden geliyor ve gidiyor... pop3 kullanmıyoruz...

server üzerinden nereyi kontrol etmeliyim, maillerimiz bizden çıktı mı, çıkmadımı diye? yoksa beklemedemi hala diye? hosting hizmeti aldığımız firma biz taraflı bir sıkıntı yok dedi... sadece türktelekomun giden sunucu numarası 25 di, 400 gibi bir rakamla değişti ondan olabilir dedi? böyle bir değişiklik var mı?

sizce adım adım neleri kontrol etmeliyim?

Gönderildi : 09/06/2009 20:48

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Türk Telekom 25 nolu portu kapattı artık ADSL kullanıcılarına. Eğer ADSL kullanıyorsanız bu yüzdendir.

bunu anlamak için şirket içinden herhangi bir dış mail servera 25 nolu port ile telnet olmaya çalışın sonuç olumsuz olacaktır.

Exchange üzerinde giden sunucu smtp portunu 587 olarak değiştirirseniz problem buysa eğer çözülür.

Gönderildi : 09/06/2009 22:40

(@Anonim)
Konu başlatıcı

dediğiniz gibi port numarasını verdiğiniz gibi yaptım.. şuanda mailler gidiyor... saolun fakat bu seferde nereye gönderirsem gönderiyim aşağıdaki yazı mail olarak geliyor gönderen maile...  

This is an automatically generated Delivery Status Notification.

Your message has been successfully relayed to the following recipients, but the requested delivery status notifications may not be generated by the destination.

şimdiki sorun nedendir? bir yerde hatamı yaptım acaba dicem ama, sadece port numarasını değiştirdim 🙁

Gönderildi : 10/06/2009 01:17

(@Anonim)
Konu başlatıcı

şuanda her hangi bir uyarı almıyormuş arkadaşlar, gönderimlerdeki sıkıntıda kalktı... saolasın bilgi için 😉

Gönderildi : 10/06/2009 20:08

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

rica ederiz. Gelen NDR rapolarıydı bu arada..

Gönderildi : 12/06/2009 19:10

Paylaş: