Forum

Exchange 2007 ssl C...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 ssl Certificate

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
333 Görüntüleme
(@ademercan)
Gönderiler: 150
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba; 

Okuduğum dökümanlardan çok net bir sonuca ulaşamadığım için sizlere birşey danışmak istedim. Şirket içerisinde kullanmış olduğumuz exchange 2007 üzerinde default gelen sertifika bitmek üzere ve ben bunu yenilemek istiyorum. Exchange üzerinde birden fazla FQDN name i mevcut örn; mail.deneme.com.tr(SMTP için), exchange.deneme.com.tr(owa için), autodiscover.deneme.com.tr(outlook autodiscover için).Bu durumda wildcard bir sertifikaya ihtiyaç duyuluyor ama malum fiyatlar çok yüksek. Bunun yerine ben basic bir sertifika alarak sadece owa için(exchange.deneme.com.tr/owa) import etsem olurmu. Bu durumda sertifikanın süresi bittiğinde outlook 2007 lerde kullanılan autodiscover.deneme.com.tr bana sıkıntı yaratırmı aynı şekilde smtp ,pop3 servislerinde sorun olurmu. Sonuçta SMTP ve POP3 ayarlarını SSL kullanmadan 587 üzerinden sertifikasız kullanılabiliyor diye biliyorum.Yine aynı şekilde autodiscover olmadanda outlook 2003 lerde sorun olmuyordu.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 09/06/2009 20:24

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Basic de alabilirsiniz sadece uyarı alırsınız FQDN yalnış diye..

Bunun dışında CA kurarak da sertifika oluşturabilir kullanabilirsiniz.

sertifikanın süresi bittiğinde yine uyarı alacaksınız ancak servis devam eder.

Gönderildi : 09/06/2009 22:45

(@ademercan)
Gönderiler: 150
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam ilginiz için teşekkürler. 

Bu durumda söylediğinizden şunu anlıyorum. Sertifikanın süresi bittiğinde owa yanıt vermeyecek ama autodiscover, smtp, pop gibi servisler uyarı vererek çalışmaya devam edecek. Doğrumudur?

Gönderildi : 10/06/2009 14:21

(@muhabir19)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Bir soruda ben eklemek istiyorum. Süresi biten sertifikanın süresini nasıl uzatıyoruz biz kendimiz CA üzerinden bir sertifika oluşturdu idik. Bunun süresinin nasıl uzatabiliriz.... Exc 2007 için

Gönderildi : 10/06/2009 17:31

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

CA üzerinden yapacaksınız

http:\\servername\certsrv yazın oradan Extend Certificate seçin adımları takip ederseniz mevcut sertifikanın süresini uzatabilirsiniz

Gönderildi : 10/06/2009 17:39

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Hocam ilginiz için teşekkürler. 

Bu durumda söylediğinizden şunu anlıyorum. Sertifikanın süresi bittiğinde owa yanıt vermeyecek ama autodiscover, smtp, pop gibi servisler uyarı vererek çalışmaya devam edecek. Doğrumudur?

OWA da çalışmaya devam eder ancak SSL süresi dolduğu için işlevini görmez.

Gönderildi : 10/06/2009 19:52

(@muhabir19)
Eminent Member

ismail hocam exc 2007 kurulu makinede bu adreevap vermedi baska bir makinede dc olanda ise dedigin extend... adımları gelmiyor

Gönderildi : 10/06/2009 20:19

(@cozumpark)

CA kurulu olan servera bağlanacaksınız.

açılan ekranda Request Certificate ve altında

Extend Certificate gelmesi gerekiyor şuan kullandığım CA server olmadığı için step by step yazamıyorum ama Extend Certificate olması gerekiyor

Gönderildi : 10/06/2009 20:29

(@cozumpark)

veya renew certificate vardır.

Gönderildi : 10/06/2009 20:39

(@muhabir19)
Eminent Member

Üstad; çareyi yeni bir sertifka oluşturmakta buldum. Teşekkürler

Gönderildi : 11/06/2009 18:19

(@cozumpark)