Forum

Exchange bekleyen m...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange bekleyen mailler Hk.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
358 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar..

Windows 2003 sever ve exchange smtp kullanıyorum..

Şöyle sorunum var..Firma ismi blok listesine daha önceden takılmıştı temizleme işlemlerini yaptım ancak.Outlook tan mail gönderdiğim zaman mail gönderiliyor.Server tarafına geçiyorum  exchange system managerden serverın altında bulunan queues  hareketlerine baktığımda ( yani gön derilen yerler) halen beklemekte yani benim serverdan henüz çıkış görünmüyor.3 5 saat bekliyorum halen çıkış olmuyor.Bu çoğu mail adreslerinde yapıyor.

Sizce neden olabilir.Ayalarında bir sorun mu olabilir aca..

Bir sorum daha olacak hotmail adresine mail gönderirken aşağıdaki hatayı veriyor.hata mesajını yapıştırıyorum.Neyse hotmailin sayfasına gidiyorum ordaki bilgileri dolduryorum ama anlamadığım bir süre metin var bana ingilizcesi iyi olan arkadaş var ise anlamlarını yanına yazıp cevap verebilirmi lütfen.hotmailede mail göndermeliyim çünkü..

--------------------------------------------------------
Hotmail hatası

İletiniz, belirlenen alıcılardan bazılarına veya tümüne ulaşmadı.
Konu:
Tarih: 08.06.2009 08:34

Aşağıdaki alıcılara ulaşılamadı:
[email protected],08.06.2009 08:34
Al
ıcının e-posta sunucusuyla bir SMTP iletişim sorunu oluştu. Lütfen sistem yöneticinize başvurun.

<bloktekstil.com.tr #5.5.0 smtp;550 OU-001 Mail rejected by Windows Live Hotmail for policy reasons. Reasons for rejection may be related to content with spam-like characteristics or IP/domain reputation problems. If you are not an email/network admin please contact your E-mail/Internet Service Provider for help. Email/network admins, please visit http://postmaster.live.com for email delivery information and support>

Hotmail destek bölümü

• *

*

*

Please select an optionInternet Service Provider (ISP)E-mail Service Provider (ESP)E-mail Marketing FirmWindows Live Hotmail CustomerCustomer of an ISP other than Windows Live HotmailUniversity ITBusiness (non-marketing)Social NetworkConsumer MarketingOther

• Service:Sender Information for Hotmail Delivery

• *

*Please select an optionDedicatedSharedDo not know

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*Please select an optionYesNo

*

*

*

*

*

*

•  

Gönderildi : 09/06/2009 12:28

(@esersolmaz)
    Gönderiler: 3204
    Illustrious Member Yönetici

Merhaba;

mail.bloktekstil.com.tr olarak çözülen ip spam listlere girmiş temizlenmesi gerekir. PTR kaydı yok bunu hizmet aldıgınız isp ile görüşün. Mail sunucunuzda mail security yazılımları olsun. mail sunucunuzu relay testlerinden geçirin muhtemelen açıktır ki spam yapmışsınız.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 09/06/2009 15:04

(@Anonim)
    Gönderiler: 0
    Konu başlatıcı

ESER TŞK DOSTUM BU DEDİKLERİNİ KONTROL EDECEM TŞK EDERİM...

Gönderildi : 09/06/2009 21:05

Paylaş: