Forum

Arkadaşlar tavsiye ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Arkadaşlar tavsiye edebileceğiniz iyi ve bilinen ERP programı varmı

9 Yazılar
5 Üyeler
1 Likes
1,921 Görüntüleme
(@niyaziumut)
Gönderiler: 159
Reputable Member
Konu başlatıcı

Desteğinin iyi olması lazım Herkese şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 03/11/2015 14:10

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Bu şekilde alacağınız tavsiyenin size bir faydası olmaz. Sektöre, bütçeye ve firmanızın ihtiyaçlarına göre bir firma bulmalısınız. Hiç bir detay vermeden verilen tavsiye sizi yanlış yönlendirir.

Gönderildi : 03/11/2015 15:43

(@niyaziumut)
Gönderiler: 159
Reputable Member
Konu başlatıcı

İyi bir kaç erp programı tavsiyesi alırsam onların üzerinde araştırma yapacağım teşekkürler

Gönderildi : 03/11/2015 16:18

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Arkadaşların dediği gibi ERP konusunda bütçe ihtiyaç dengesi çok önemli. Erp programı bir defa almakla bitmiyor. Öncelikle alıyorsunuz. Terzi misali sizin ihtiyaçlarınıza yönelik olarak size elbise veriyorlar. Tamamen size göre geliştiriyorlar. Tabi bunu yaparken ayrıca mühendislik geliştirme için gelen personele gün saat fatura ediyorlar.

Burada anahtar kişileri belirleyip, görev ve sorumlulukları dağıtıp işi sıkı tutup, üst yönetimin süreci desteklemesini sağlamalısınız. Ülkemizdeki kafa yapısında yeni programa geçişler bunlara insanları ikna etmek zor oluyor. Bu süreç uzadıkçada maliyet çıktıkça çıkıyor.

Erp projelerinin bu nedenle %40 ı boş yatırım çöp oluyor.

Ayrıca erp işlemleri bittikten sonra bu erp programına hakim iyi bir yazılımcının şirkette olmasıda şart.

Bütçe nedir bilemiyorum ama bu işin babası SAP olarak bilinir. Dynamics, Netsis, Workcube gibi farklı çözümlerde var. IAS genelde yaygın ama bence pek yaklaşmayın derim.

İyi çalışmalar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/11/2015 17:41

(@mehmetyildiz12)
Gönderiler: 4
New Member

Pek çok farklı sektöre ait birçok firma tarafından kullanılmış benimde birebir kalitesine,kullanılışlığına,hızına,güvenilirliğine şahit olduğum liveERP programını şiddetle tavsiye ederim.Bu linkte program hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgi verilmiş ve açık bir şekilde düzenlenmiş
http://www.sentez.com/urunler/live-erp/

Bu ileti 6 gün önce Hakan Uzuner tarafından düzenlendi

Gönderildi : 30/06/2016 18:12

(@mehmetyildiz12)
New Member

bir göz atayım,birkaç program daha yazarım sana

Gönderildi : 30/06/2016 18:23

(@mehmetyildiz12)
New Member

keşke hangi sektör üstüne bir firma olduğunuda yazsaydın

Gönderildi : 30/06/2016 18:24

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

konuyu hortlatıyorum ama;
bu konu erp seçimiyle alakalı google'da üst sıralarda ve mutlaka bu konuyla ilgili araştırma yapacak olan arkadaşlar bu forumu okuyacaktır.
Bu amaçla kaynak olması için aşağıdaki makaleyi bırakıyorum : https://www.mehmetyayla.com/erp-secimi-nasil-yapilir/

Gönderildi : 10/04/2024 02:50
Hakan Uzuner reacted

Paylaş: