Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Go Plus Demo Kurulum Sonrası Hatalar

14 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,494 Görüntüleme
(@hasankaplan)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle emeğe saygı göstererek teşekkür ediyorum.

Go Plus programını videodan izleyerek adım adım eksiksiz kurdum ayarlarını da aynı şekilde yaptım. Masaüstünden Go Plus'a çift tıklayınca şöyle bir hata alıyorum:

Go Plus'a yönetici olarak çalıştır dediğimdeyse şöyle bir uyarı alıyorum:

Go Plus System'e çift tıklayınca uyarı şu:

Go Plus System'i yönetici olarak çalıştır dediğimdeyse program sistem içinde düzgünce çalışıyor hiçbir sorunu yok. Hatta kurulum sonunda firma tanımla sihirbazını falan tanımlamıştık. Win10 ve SQL Server 2012 kullanıyorum, bilgilerim çok iyi değil o yüzden bana göre anlatabilirseniz sevinirim. Yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Gönderildi : 20/10/2015 20:11

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Öncelikle bu yazılımlar ADO v.s. bileşnler kullanabilir. Bu nedenle öncelikle versiyonunuzun Bu bileşenler ile çalışıp çalışmadığını firma ile netleştirin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/10/2015 22:11

(@hasankaplan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle bu yazılımlar ADO v.s. bileşnler kullanabilir. Bu nedenle öncelikle versiyonunuzun Bu bileşenler ile çalışıp çalışmadığını firma ile netleştirin.

Benim hiçbir firma ile bağlantım yok, programın eğitimini alıyorum ve unutmamak için kendim evde pratik yapmak için deneme sürümünü yüklemeye çalışıyorum. Öncesinde bir çok yerden destek almak amacıyla telefon görüşmeleri yaptım, şahsi eğitim için satın almak istediğimi söyledim ama sonuç alamadım. Umarım şuan yaptığım şeyde anormallik yoktur..

Gönderildi : 20/10/2015 23:17

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Anladım. Valla dediğim gibi bu tarz ürünlerin klavuzu olur sistem gereksinimleri, kurulum adımları şeklinde bence firmadan bu şekilde talepte bulunun yardımcı olacaklardır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/10/2015 00:12

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Go Plus programını videodan izleyerek adım adım eksiksiz kurdum ayarlarını da aynı şekilde yaptım. Masaüstünden Go Plus'a çift tıklayınca şöyle bir hata alıyorum:

Go Plus System'i yönetici olarak çalıştır dediğimdeyse program sistem içinde düzgünce çalışıyor hiçbir sorunu yok. Hatta kurulum sonunda firma tanımla sihirbazını falan tanımlamıştık. Win10 ve SQL Server 2012 kullanıyorum, bilgilerim çok iyi değil o yüzden bana göre anlatabilirseniz sevinirim. Yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

lgconfig den baglantı ayarlarınızı yaptınızmı , GoplusSYS yi sag tuç yonetici olarak çalıştırmanız gerekir en son hata bundan ,Demo kurlumu konuya uzak olanlar için biraz karmaşık gelebilir .

Gönderildi : 23/10/2015 16:56

(@ufukh)
Gönderiler: 109
Estimable Member

Lisans Sunucu Kurulamamış olabilir.

Sql Server'ıda kurdunuz mu

Gönderildi : 23/10/2015 22:55

(@hasankaplan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

lgconfig den baglantı ayarlarınızı yaptınızmı , GoplusSYS yi sag tuç yonetici olarak çalıştırmanız gerekir en son hata bundan ,Demo kurlumu konuya uzak olanlar için biraz karmaşık gelebilir .

Lgconfig ayarlarını eksiksiz yaptım, server adı database adı falan eksiksiz tanımladım. Yönetici olarak aç dediğimde sistem eksiksiz çalışıyor onda hata almıyorum.

Gönderildi : 24/10/2015 07:41

(@hasankaplan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Lisans Suncu derken tam olarak anlayamadım. Programı kurarken demo olarak işaretledim, demo olduğu için de anahtar key girmem gerekmemişti? 

Sql Server'ı kurdum ve programa tanıttım. O şekilden sonra yönetici olarak aç dediğimde yukardaki hatalar oldu. Sadece sistem logoya yönetici olarak dediğimde hata vermiyor.

Gönderildi : 24/10/2015 07:44

(@ufukh)
Estimable Member

Gün içinde bana ulaşırsanız bağlanıp yardımcı olmaya çalışırım 

Gönderildi : 24/10/2015 11:07

(@ufukh)
Estimable Member

[email protected]

Gönderildi : 24/10/2015 11:07

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Lisans Suncu derken tam olarak anlayamadım. Programı kurarken demo olarak işaretledim, demo olduğu için de anahtar key girmem gerekmemişti? 

Sql Server'ı kurdum ve programa tanıttım. O şekilden sonra yönetici olarak aç dediğimde yukardaki hatalar oldu. Sadece sistem logoya yönetici olarak dediğimde hata vermiyor.

aşağıdaki Adresi yazdıgınızda dönen değer nedir ?

https://license1.logo.com.tr/logolicenseservice/LogoLicenseService.asmx/Test

Gönderildi : 26/10/2015 20:34

(@hasankaplan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

[email protected]

Çok teşekkürler Ufuk Bey, kişisel bilgisayarımı kullanamadım bir kaç gün ama mail attım size..

Gönderildi : 02/11/2015 21:26

(@hasankaplan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

aşağıdaki Adresi yazdıgınızda dönen değer nedir ?

https://license1.logo.com.tr/logolicenseservice/LogoLicenseService.asmx/Test

Adrese girince oluyor sanırım, bu konularda çok bilgim yok yalnız 0 (sıfır) olduğunu düşünüyorum. Yine de kopyalayayım:

This XML file does not appear to have any style information associated with it. The document tree is shown below.

<int xmlns=" http://license1.logo.com.tr/LogoLicenseService/ ">0</int>

Gönderildi : 02/11/2015 21:29

(@hasankaplan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

[email protected]

Evet doğrudan destekle Ufuk Bey'le hataları giderip çözdük. Çok çok teşekkür ederim. Zaman ayıran arkadaşlara ve sitede emeği geçen arkadaşlara da teşekkür ederim.

Gönderildi : 03/11/2015 18:37

Paylaş: