Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Nebim Halojen uzak baglantı sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
833 Görüntüleme
(@EmreAHRETLiKOGLU)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar 2010 yılından beri nebim wınner ve halojen kullanmaktayım ilk yıllarda local olarak kullanmaktaydım aynı işyerinde server ve client pc ler clientlerden hem wınnerı hemde halojeni sorunsuz kullanmaktaydım 2 sene önce ikinci magazayı bu sene de 3ve 3üncü magazamızı açtık işler büyüdükçe harici bi mal kabul deposu kurduk ve sistem hızlı çalışması için server makinemizi depomuza taşıdık odbc üzerinden clientlerin ip ayarlarını yaptım portları açtım wınner sorunsuz çalışıyor ama halojen ilk 2 3 gün çalıştı ve tekrar giriş yapamadım local de calısıyor ama local pc sürekli aktif ürün giriş cıkısı ve patronum halojenden takip yapamıyor bu sorunu nasıl cözebiliriz yani kısaca halojene uzaktan baglantıyı nasıl saglarız 

Kullandıgım server makinesi dell tower windows server 2012 foundation sql server sürümüde sql server 2008 r2 sürümü

birde şu şekilde birşey tespit ettim mesela wınnera uzaktan erişim saglıyorum odbc den ıp ve sa ayarlarını yaptıktan sonra fakat cmd üzerinden ip ye ping atıyorum ama cevap gelmiyor host dosyasından ip yi makine istime yonlendirdim odbc den ip yerine makine adını yaptım sa şifresini yazdım gene baglandı sagladım ama cmd den gene makine adına ping attıgımda gene cevap alamadım server makinesinin güvenlik duvarı devre dışı 

birde halojen baglantısı için ekstra bir port açmak gerekiyormu yada halojen hangi porttan baglanıyor
yada serverda halojen portunu orjınalden degiştirmek mümkünmü

benim aklımda 3 soru var
1 modem portları ile alakalı
2 direk modem ile alakalı
3 server üzerindeki ayarlar ile alakalı 

bu konuda bilgisi olanların yardımlarını talep ediyorum eger bilgisi olan varsa çok büyük hayır duası alıcaklar 

Gönderildi : 29/05/2015 17:30

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba Emre Bey,

Modem üzerinde güvenlik duvarı varsa kapatmayı dener misiniz? Ayrıca dış IP adreslerine atılan pingler genellikle DOS ataklarını engellemek amacıyla cevap verilmez. 

Gönderildi : 02/06/2015 12:09

(@EmreAHRETLiKOGLU)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

modemin firewalı kapalı durumda kio zaten söyle bi durum var Nebim wınner ve kameralar çalışıyor ikisinede uzaktan erişim yapabiliyorum sadece halojende sıkıntı var

Gönderildi : 02/06/2015 15:58

Paylaş: