Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 Server'e Win7 rdp bağlantısında Nebimde fatura çıktısıda karakter sorunu.

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
542 Görüntüleme
(@Teoguest)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Merkezde Bulunan Windows Server 2008 R2 Enterprise x64 işletim sistemi üzerinde bulunan Nebim Winner'e mağazalar Rdp ile bağlanıyorlar.

Windows 7 olan mağazalarda Nebimden çıktı aldığımız zaman fontlar silik, kesik kesik yazıyor. Xp işletim sistemlerinde sorun yok.

Bu konuda yardımlarınızı rica ederim.

Gönderildi : 23/11/2011 19:35

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Merhaba;

Merkezde Bulunan Windows Server 2008 R2 Enterprise x64 işletim sistemi üzerinde bulunan Nebim Winner'e mağazalar Rdp ile bağlanıyorlar.

Windows 7 olan mağazalarda Nebimden çıktı aldığımız zaman fontlar silik, kesik kesik yazıyor. Xp işletim sistemlerinde sorun yok.

Bu konuda yardımlarınızı rica ederim.

Arada VPN Varmı Varsa Türü nedir ? 

Gönderildi : 24/11/2011 01:53

(@Teoguest)
Active Member
Konu başlatıcı

Hayır Vpn yok. 100 üzerinde mağaza Uzak masaüstü ile bağlantı sağlamakta.

Gönderildi : 24/11/2011 11:13

(@KadirCAKIR)
Gönderiler: 48
Trusted Member

Kullandığınız yazıcı ne marka ve bağlantı arabirimi nedir? Epson slip printer ise son (Ver.4.51E) güncel driver ile denemende fayda var. Ayrıca bios ayarlarında ECP+EPP bağlantı ayarlarını seçmende fayda var.

Gönderildi : 27/11/2011 01:18

(@Teoguest)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Epson U295 Slip yazıcı. Sitedeki en güncel driver yüklü zaten. Biostaki Ayar tüm Makinalarda Deafult'dur. Notebook olan makinalarda Digitus çevirici kullanılarak çıktı alınıyor.

Gönderildi : 28/11/2011 11:13

(@HuseyinBILEN)
Gönderiler: 116
Estimable Member

Arkadaşlar günaydın ;

Aynı problemi bende yaşıyorum.Yalnız problem nebimden kaynaklanmıyor.Remote Desktop üzerinden windows deneme çıktısıda silik yazıyor. Çözümü varmıdır ? Teşekkürler. 

Gönderildi : 10/07/2012 11:53

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Dil yarları eng yaparak ve updateleri geçerek deneyiniz. Ayrıca .net 3,5 sp1 printerdan çıktıdaki sorunlara neden olabilmektedir. Bu yüklü ise uninstall ediniz.

Gönderildi : 17/07/2012 18:07

(@emredemirci-2)
Gönderiler: 226
Reputable Member

Merhaba,

Kullanma kılavuzunu okudunuz mu ?

Eğer aşağıdaki linkteki kullanma kullanma kılavuzu ise hızla göz gezdirdim. Emulasyonu ve Türkçe dil desteği göremedim. Yalnız XP'de sorun olmadığını belirtmişsiniz. Windows 7 üzerinde easy print desteğini enable-disable yaparak deneye bilirsiniz. Eğer işe yaramaz ise Windows 7 işletim sistemi olan bilgisayara bağlayıp direk çıktı almayı deneyin. Yine aynısını yapıyorsa Windows 7 ile uyum problemi yaşıyorsunuzdur. Printeri değiştirmek haricinde pek fazla seçeneğiniz kalmıyor.

http://www.i-pos.nl/download/Epson/u295o_e.pdf  

Kolay gelsin.

Gönderildi : 09/08/2012 09:55

Paylaş: