Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bankadan gelen Pos Dosyalarını Muhasebeye işle

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
471 Görüntüleme
(@MustafaCiFTCi)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşkar bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşım konuyu bana anlatabilir mi? nasıl olacak bu işlem.

Gönderildi : 05/01/2010 17:50

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Öncelikle forum kullarına uyup düzgün indexlemelerde çıkabilecek bir başlık girmelisiniz.

Sorununuza gelince bir çok arkadaşın bir şey anlayacağını düşünmüyorum.

Biraz açık olarak sorununuzu dile gitirirseniz sağlıklı bir yardım alabilirsiniz.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/01/2010 18:37

(@MustafaCiFTCi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Benim sorunum, bankadan gelen pos hareketlerinin otomatik olarak programa işlenmesi hakkında,

Bankada hesabımıza geçen pos hareketlerini otomatik fiş oluşturup muhasebe hesaplarına işlenmesini istiyorum.

istediğim günün banka extrasını txt olarak kaydedip bankadan gelen pos hareketlerini muhasebe işle dediğim zaman bir hata veriyor

hatada şöyle yazıyor   ''Subscript out of range''    konu hakkında yardımlarınız rica ederim.

Gönderildi : 05/01/2010 20:25

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Sizin bu işleminiz danışmanlık hizmeti gerektiren bir uygulama.Kullandığınız muhasebe programının yapısını iyi bilen bir uzman tarafından gerekli ara yazılımın dizaynı gerekli.

En azından ben böyle düşünüyorum burada gelen bir veriyi uygun formatta muhasebe programının içerisine gömme söz konusu.Basitte bir yazılımda bu işi yapabilir ama sizin kullandığınız programın yapısınıbilen biri yapmalı.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/01/2010 20:29

(@haticeakgul)
Gönderiler: 983
Noble Member

Merhaba;

Nebimde bakadan gelen pos dosyaları otomatik muhasebe fişi oluşturabilirsiniz bu işlem için yapmanız gerekenler.

1-Ekte tüm bankalardan almanız gereken örnek pos dosyaları mevcut sizde müşyteri temsilcinizle görüşüp bu raporu bankadan veri olarak otomatik almayı talep etmelisiniz.

http://rapidshare.com/files/331183956/Pos_Banka_Dosyalarae_nae__Muhasebeye_Isleme_Ornek_Dosyalari.rar.html

2-Pos kodlarının ilgili muhasebe hesaplarını tanıtmak için Muhasebe modülünde ayarlar altında Pos dosyaları için baka hesapları aç değiştir sil menüsünden tanımlamalısınız.

3-Bankadan pos hareketlerinizi aldığınızda Winner a entegrasyonu için Muhasebe menüsü ayrlar altında Bankadan gelen pos dosyalarını muhasebe ye işle menüsünden . istediğiniz banka dosyasını entegre edebilirsiniz.

Bu işlem size hem zaman kazandıracak hemde hata payını ortadan kaldıracaktır.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 06/01/2010 18:08

(@MustafaCiFTCi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim Hatice hanım,

Dediklerinizi uygulayacağım sonuctan sizide haberdar ederim. 

Gönderildi : 07/01/2010 19:40

(@MustafaCiFTCi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hatice Hanım,

Teşekkürler dediklerinizi yaptım  işe yaradı önceden 3 saatimizi alan banka işlemlerini şimdi yarım saatte bitiriyoruz.

Gönderildi : 11/01/2010 12:31

(@kenanacar)
Gönderiler: 2
New Member

merhaba,arkadaşımın yaptığı gibi ben de banka pos işlemlerini bankadan aldığım verilerle yapmak istiyorum. Örnek pos dosyları linki silinmiş yardımcı olabilirmisiniz.Şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 16/02/2012 13:30

(@cengizeyit)
New Member

Merhaba Hatice Hn,

rapidshare yüklediğiniz dosya download edilemiyor. Bizde de Bankadan gelen Pos dosyalarının Nebim'e işlenmesi için çok vakit harcanıyor. Bunu otomatik yapabilecek yardımlarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar

Cengiz Eyit 

Merhaba;

Nebimde bakadan gelen pos dosyaları otomatik muhasebe fişi oluşturabilirsiniz bu işlem için yapmanız gerekenler.

1-Ekte tüm bankalardan almanız gereken örnek pos dosyaları mevcut sizde müşyteri temsilcinizle görüşüp bu raporu bankadan veri olarak otomatik almayı talep etmelisiniz.

http://rapidshare.com/files/331183956/Pos_Banka_Dosyalarae_nae__Muhasebeye_Isleme_Ornek_Dosyalari.rar.html

2-Pos kodlarının ilgili muhasebe hesaplarını tanıtmak için Muhasebe modülünde ayarlar altında Pos dosyaları için baka hesapları aç değiştir sil menüsünden tanımlamalısınız.

3-Bankadan pos hareketlerinizi aldığınızda Winner a entegrasyonu için Muhasebe menüsü ayrlar altında Bankadan gelen pos dosyalarını muhasebe ye işle menüsünden . istediğiniz banka dosyasını entegre edebilirsiniz.

Bu işlem size hem zaman kazandıracak hemde hata payını ortadan kaldıracaktır.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 29/02/2012 00:57

(@kenanacar)
New Member

merhaba

rapid dosyasından alınamıyor yardımcı olabilcek arkadaşımız var mı acaba 

teşekkürler şimdiden

Gönderildi : 01/03/2012 14:25

Paylaş: