Forum

Ssd ve ram update

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Ssd ve ram update

6 Yazılar
4 Üyeler
4 Likes
1,816 Görüntüleme
(@osinos)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba. Konu yanlış yerde mi bilmiyorum ancak şöyle bir sorum olacak ; yakın zamanda Dell Optiplex N014O3070mff mini pc aldım. Ancak buna ssd ve ram upgrade yapmak istiyorum. Lakin ürünün garantisi devre dışı kalır mı ? Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 27/01/2021 01:58

(@serkanates)
Gönderiler: 1275
Üye

En doğru cevabı DELL verecektir. DELL Türkiye iletişim

https://www.dell.com/learn/tr/tr/trdhs1/campaigns/dell_office-tr

Gönderildi : 27/01/2021 08:00

(@osinos)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Aynı cihazdan kullanan vardır belki diye buraya yazmak istemiştim ancak , dell tr dönüş yaptı evet. Bu vesleyle paylaşmış olayım ; 

Merhaba , Sorunuz ile ilgili detayları paylaşıyoruz. Upgrade olarak eklenen parçalar cihazın garantisi dahilinde olmayacaktır. Örnek olarak sonradan taktığınız SSD disk arıza yaparsa ve bize kayıt açarsanız, konfigurasyonda normal disk olduğu için Dell normal disk yollayacaktır. Bu durumda sizin SSD diski satın aldığınız yerden değiştirmesiniz gerekecektir.Cihazda bu parçalardan hariç oluşabilecek arızalarda servis merkezine gönderilmesi durumunda sonradan eklenen parçaların belirtilmesi çök önemlidir.

Yani kısaca demek istiyor ki; evet , ram ve ssd upgradi yapabilirsiniz ..  Tekrar teşekkürler Serkan hocam.

Gönderildi : 27/01/2021 10:15

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Ofis işleri için kullanıyorsanız SSD değişimi yeterli olacaktır. Diski değiştirdikten sonra hızda belirgin bir artış olacaktır. Sonrasında RAM'i düşünün bence. Bu arada

Crucial MX500, Micron 1300 serisi SSD (yüksek okuma/yazma) leri önerebilirim.

Gönderildi : 28/01/2021 14:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Süper bilgi.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/01/2021 23:55

(@osinos)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tekrardan merhabalar.
SSD ile alakalı kısmı çözdüm, cihazın kendi harddiskini de yedek olarak atadım. W10 Home kurulumu ve gereksiz aplikasyonların silinmesi aşamalarını da hallettikten sonra cihaz biraz canlandı evet. Ancak 8GB ram ile vmware i unutun 🙂 , 16 GB upgrade'i düşünüyorum ancak , biraz beklemem gerekecek , 750 TL altında ram yok maalesef.
NVME disk takacak arkadaşların dikkatine ; disk üzerine soğutma düşünüyorsanız , ve cihazın kendi harddiski de kalsın diyorsanız zor. Soğutucu taktığınızda termal pedi montajlamadan önce soğutucunun üst kısımda harddiske temas edip etmediğini kontrol edin. Sonradan ped bulamayabilirsiniz ( ucuz birşey değil ) 🙂
Şimdilik bu kadar , alakadar olan herkese teşekkürler.

Gönderildi : 10/02/2021 17:15

Paylaş: