Forum

Microsoft MSCE kurs...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft MSCE kursumu CISCO Kursumu?

10 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@mertdomruk-2)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

İlerleyen zamanlar kursa gitmeyi dusunuyorum.Bilgi işlem personeli olarak çalıştım olay bu UZMAN arkadaşlar hangisini tercih edersini sektörde ki iş bulma olayına göre şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 25/12/2012 23:53

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

bu işin hangi tarafında olmaktan keyif aldığınıza bağlı aslında 

network uzmanı veya sistem uzmanı olmanın iş bulma açısından oransal olarak bir üstünlüğü olmadığını düşünüyorum

işinizi iyi yaptığınzı sürece iki taraftada tercih edilen olursunuz.

Gönderildi : 26/12/2012 01:40

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bence hangi tarafta zayıfsanız o tarafa yönelin. Microsoft platformları konusunda kaynak çok geniş. Bu nedenle ikisinde bilgiler aynı ise ben  olsam Cisco tercih ederdim.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/12/2012 11:05

(@mertdomruk-2)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bilgisayar mezunuyum bilşim dunyasını az cok biliyorum ustune sistem kursuna gitmiştim ilgiliydim fakat sonra biraz koptum uzman seviyede degilim demek istedigim bence microsoft alanında MSCE olmak artık eskisi kadar etkisi kalmadıgını dusunuyorum cunku piyasada bi yıgılma var gibi geliyor bana CISCO  uzmanlıgı ise daha seckin gibi geliyor bana tabii MSCE olmak süper ama en süperi olmak lazım cunku personel yıgılması fazla gibi.

İngilizce ögrendikten sonra NETWORK alanına yönelicem network agları ve cihaz kurulumları gibi.

İlginize cok teşekkür ederim.Tavsiyelerinizi beklerim sınavlar hakkında vs iyi günler. 

Gönderildi : 26/12/2012 21:48

(@BarisCANDAN)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Öncelikle iyi geceler,

Ben kesinlikle cisco derim çalıştığım firmada cisconun birçok ürününü kullanmaktayız ve bence cisco bu sektörde kendisini microsofttan bikaç adım öne taşıdı. Çok daha gelişen bi platform. mcse konusundada bence artık bilgisi olan değil hafızası kuvvetli olan herkes mcse olabiliyo. sorular ezberleniyor 250 tane soru ezberlesen bunun 30 35 tanesi çıkıyı 15 tanede kendin yapsan al sana mcse sertifikası. ama cisco da durum çok farklı.

Gönderildi : 27/12/2012 03:07

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Bende Cisco derim ccna -ccnp ve cıe var bunların voip ve security alanlarıda var  tabi sadece cisco da kalmayın juniper ,HP gibi firmaların ürunlerinde gelişin güvenlik ve network bilginiz olursa işyeri sizi değil siz işyerini seçersiniz. 

Gönderildi : 27/12/2012 22:39

(@mertdomruk-2)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gerçekten çok teşekkür ederim.İngilizce olayını halledicem cunku sistem kursu aldım tecrubesizlik işte ingilizce olmadan yurumedi pek bende 

btegitim kurumundan cisco kursu almayı dusunuyorum ilerleyen zamanlarda egitim dokumanları fln ingilizceymiş cok saolun kurs nasıl iş yaparmı heba olmak istemem acıkcası 

Gönderildi : 28/12/2012 02:03

(@BarisCANDAN)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Bence kurs yerine kendin kurcala bişeyleri

Gönderildi : 03/01/2013 19:48

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

Gerçekten çok teşekkür ederim.İngilizce olayını halledicem cunku sistem kursu aldım tecrubesizlik işte ingilizce olmadan yurumedi pek bende 

btegitim kurumundan cisco kursu almayı dusunuyorum ilerleyen zamanlarda egitim dokumanları fln ingilizceymiş cok saolun kurs nasıl iş yaparmı heba olmak istemem acıkcası 

Kurs bir yere kadar aynı zamanda bir yere gidip deneyim edinebilirsen pekişir.MCSE gibi sertifikalar için kursa gitmeye değmez.Kitapçılardan Windows server 2012 - 2008 - 7 gibi serileri oku.Çalışarakta sorunların üstesinden gel.Gelemiyorsanda çözümpark gibi sitelere dadan 🙂 Belli bir süre sonra tekrarladığını düşünürsün sistemci olduğunda , sonra ekstradan Exchange - Lync - Office 365 - DPM - SCOMM gibi programlarla ya da fortigate - checkpoint - watchgyard cihazların bilgisiyle süslemek istersin kendini.Önceki firmamdan biliyorum kesinlikle ve kesinlikle teknik ingilizce bil.Kursada gitmesende olur examcollection.com'dan soruları anlamaya çalış.Kafanda canlandır.Yeterli bu diye düşünüyorum.Kolay gelsin.

Gönderildi : 03/01/2013 20:07

(@YAVUZEMRE)
Gönderiler: 15
Eminent Member

Senin ilgi ve bilgine kalmış aslında bu soru ama , yinede kesinlikle Cisco diyorum ... 

Gönderildi : 21/03/2013 20:54

Paylaş: