Forum

Windows 2008 MCITP ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 MCITP mi 2012 MCSE mi?

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
380 Görüntüleme
(@aydinyavas)
Gönderiler: 120
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bir süredir Train Signal'den MCITP Enterprise Administrator eğitimini almayı ve sertifika edinmeyi düşünüyordum. Odur budur, tembellik, maddi durumlar falan derken zaman su gibi akıp geçti ve malum Windows 2008 mimarisi yerini 2012 ve Windows 8'e bırakmaya başladı. Ancak Train Signal henüz bu eğitim paketini yayınlamadı (onlar Çözüm Park kadar hızlı değil 🙂 ) Sizce vakit kaybetmeden MCITP eğitimini almalı ve daha sonrada 2012 yükseltmesi mi yapmalıyım yoksa 2012 eğitimlerini mi beklemeliyim? Sizce süreci nasıl işletmeliyim?

Selamlar.

Gönderildi : 21/12/2012 14:08

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

eğer sizden istenmiyorsa hiçbirşey yapmayın, boşu boşuna paranızı vermeyin. artık çok da önemli değil bu sertifikalar...

Gönderildi : 21/12/2012 17:24

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba Aydın Bey ,

Size tavsiyem Server 2008 den itibaren bu eğitimleri alıyor olmanız yönünde olacaktır. İlk önce MCITP Eğitimini alın, eğitim veren kurum zaten size Server 2012 eğitimini verecektir, İlk olarak 2008 öğrenirseniz 2012 ye adaptasyonunuz daha kolay olacaktır.

Sevgiler.. Huseyin.

Gönderildi : 21/12/2012 17:31

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

eğer sizden istenmiyorsa hiçbirşey yapmayın, boşu boşuna paranızı vermeyin. artık çok da önemli değil bu sertifikalar...

Valla hocam eğitimlerini almak çok önemli fakat dediğiniz gibi o kadar çalıştık sınava girdik para verdik boşuna .. Soruyorlar  var mı ? var , hani nerede diyen yok ver bir transcript göster diyen olmadı. :))

Gönderildi : 21/12/2012 17:41

(@aydinyavas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

cevap için teşekkürler Mumin Bey ama biraz karamsar gördüm sizi 🙂

Gönderildi : 21/12/2012 18:50

(@aydinyavas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Aydın Bey ,

Size tavsiyem Server 2008 den itibaren bu eğitimleri alıyor olmanız yönünde olacaktır. İlk önce MCITP Eğitimini alın, eğitim veren kurum zaten size Server 2012 eğitimini verecektir, İlk olarak 2008 öğrenirseniz 2012 ye adaptasyonunuz daha kolay olacaktır.

Sevgiler.. Huseyin.

Merhaba,

Yanıtınız için teşekkürler. bir eğitim kurumuna gitmeyi düşünmüyorum. Train Signal'in videolarını almayı düşünüyorum. böylece hem vaktim olduğunda kendi hızımla çalışırım hemde tekrar sorunum olmaz diye düşünmüştüm. bağlantısız konu anlatımı yerine hayali bir şirket üzerinden adım adım ilerlemeli bir anlatım konseptleri oldukları için tercih ediyorum onları.

Doğrusunu isterseniz bende çok sertifika, diploma meraklısı değilim ama "etiketler" lazım olabiliyor bazen.

selamlar.

Gönderildi : 21/12/2012 19:00

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

bu sertifikalar büyük firmalarda reklam için isteniyor diyebilirim. Sınavlar zor filan da değil zaten soruları çalışıp kolay bir şekilde sınavları verebilirsin. Gerekip gerekmediği konusu ise tartışılır etiket amaçlı alınabilir.

Gönderildi : 21/12/2012 19:08

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

cevap için teşekkürler Mumin Bey ama biraz karamsar gördüm sizi 🙂

Mümin hocam herkese nasip olmayan MVP ünvanına kadar zaten ulaştı. Ülkemizde iş konusunda zaten işe hakim olmanız, çevreniz ve şansınızın olması biraz daha önem kazandı. Bu nedenle hocama katılmakla birlikte sertifika masraflarını iş yerinize yükleyerek alabiliyorsanız sorun yok. Zaten iş yerleri bunları vergiden tamamen mahsup edebiliyor. Büyük iş yerlerinde zaten yıllık belirli bir zaman diliminde çalışanlarına eğitim aldırmak zorunda.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/12/2012 21:32

(@aydinyavas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

İlginiz ve cevaplarınız için teşekkür ederim. selamlar, iyi çalışmalar.

Gönderildi : 24/12/2012 12:53

Paylaş: