Forum

Sektördeki şan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sektördeki şansım nedir ve tavsiyeleriniz?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
316 Görüntüleme
(@serhatsozen)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Öncelikle çözümpark ailesine bu platform için teşekkür ederim.

10 seneye yakın bir zamandır internet cafe işindeyim.Donanım ve yazılım olarak deneme yanılma yoluylada olsa kendimi geliştirdim.Bu işlerden sıkıldım.Kendimi bu alanda geliştirmek istiyorum.ilk olarak mcse kursuna gitmeye karar verdim bi kaç gün sonra başlayacak.Sonrada cisco sistemleriyle ilgili güzel bi kursa gidip bu alanda kendimi geliştirmek istiyorum.Yaşım 30 ingilizce az sayılır.Bu kurslar bittikten sonra iş imkanım ne seviyededir görüş ve önerilerizi bekliyorum.herkese teşekkkür ederim.Bi kaç iş ilanına baktım gözüm korktu:=)

Gönderildi : 15/11/2012 22:36

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

İşyerlerinin bakış açısı bazen korkutuyor beni.Yeni mezun olmuş birini alalım yani 23-24 yaşında, asgaridan az yukarı maaş verelim hem kendini eğitir hem sistemlerize bakar mantık açısı gördüm İzmirde.Sonuçta o sistem geliyor 6 aya kalmaz çöküyor ve adamlar dışarıdan profesyonel destek istiyorlar.Senin yapabileceğin dışarıdan bilgi işlem desteği veren firmalara girip eğitim alırken 1-2 yıl anlaşmalı birçok firmaya bakarak kendini eğitmen.Sonra pişdiğini hissedince tek bir firmaya gir 🙂 Bende otuz yaşına yakın olduğumdan belli bir zamandan sonra 10-20 firmayla uğraşmaktan başın ağrıyor 🙂 Bu firmalarda çalışırken çevre edinip sağlam referanslar bulmaya çalış.Başvurduğunda çok etkili oluyor.Özellikle eğiteceğin konuların başında Server , exchange , network altyapısına yoğunlaşırsan gerisi geliyor.Cisco önemli ama üst sınıf şirketler dışında pek göremezsin.Birde iş ilanlarını verenler ne istediklerini bazen tam belirleyemiyor ; aynı anda cisco,server,exchange,web sitesini kontrol isteyen yerler var ciddi şirketlerden bazıları bile böyle saçma isteklerde bulunuyor.Fazla kulak asma bence.1-2 yıl pişdiğini hissettiğinde cvni güçlü tut ve tek firmalardan birine gir.Hatta baktığın firmalardan biri iş yapışını beğenirse sana teklif yapabilir beklemediğin anda.Kolay gelsin.

Gönderildi : 15/11/2012 22:56

(@serhatsozen)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Görüşleriniz için çok teşekkür ederim

Gönderildi : 15/11/2012 23:07

Paylaş: