Forum

26 yaşından sonra y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

26 yaşından sonra yazılıma yönelmek?

10 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
4,182 Görüntüleme
(@mustafacakir)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Tüm arkadaşlara kolay gelsin. 26 yaşındayım. su an ozel bir dersanede matematikçiyim. hafta ici 3 gun ve 2 gun de oglen 1 e kadar boslugum var(haftasonu calısıyorum ne yazık ki? )

cevremde bu isin icinde olan kisilerden yardım almaya calıstım ama pek fazla tatmin edici cevap alamadım.

temel bilgisayar bilgim var, internetle aram iyi, yeni bir seyi ogrenme konusunda pek sıkıntım yok. bilisim sektoru de sıkılmadan ugrasabilecegim bir dal..

yalnız dedigim gibi yasın gecmis olmasından dolayı oldukca cok cekincelerim var bulassam mı bulasmasam mı diye?

bir de ne yapabilirim ona karar veremedim tam arastırıdm oldukca ama tam bi fikir edinemedim. bu saatten sonra ne yaparsam kısa zaman da kendimi gelistirebilirim?

not:ankaradayım, kursa gidebilirim cok pahalı olmadıgı surece. 

tavsiye verecek arkadaslara simdiden tesekkurlerimi sunarım. iyi calısmalar.  

Gönderildi : 02/11/2012 00:19

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Matematikçiyseniz bence yazılım işi size uygun olabilir.

Gönderildi : 02/11/2012 04:11

(@mustafagokhankurt)
Gönderiler: 294
Reputable Member

Arkadaşım yaşın söktör değiştirmek için uygun. şimdi yazılıma girdin girdin, giremedin 3-4 sene sonra hiç cesaret edemezsin. Matematikci olduğun için algoritmada sıkıntı çekmezsin işi seversen çok rahat yazılımcı olrsun. Beş sene sonrasını düşünürsek şu an aldığın maaşdan daha iyi paralara çalışabilirsin. İlk geçiş aşaması en zor olanı olacaktır. İlk birkaç ay için part-time iş bulabilirsen çok iyi olur, baktın sardı, fulltime çalışmaya devam edersin.

Gönderildi : 24/01/2013 13:58

(@gokhancetin)
Gönderiler: 175
Estimable Member

32 yaşından sonra turizm/tercümanlıktan bilişim sektörüne geçen biri olarak tavsiyem iyice düşün taşın öyle karar ver. Mafya gibidir girersin ama çıkamazsın. 🙂 Yazılımla ilgili hangi dilleri biliyorsun bilmiyorum ama en az bir-ikisini iyi bilmen gerek sanırım. İnternette görsel eğitimler var. çok çalışman lazım çoookkk.  Kurslar faydalıdır ama altyapın varsa eğer. Forumlardan çokça faydalanabilirsin.

Bence bir süre hobi olarak devam et,  Kendini bir dene neler yapabiliyorsun gör. Ondan sonra kararını verirsin.

benim liseden bir sınıf arkadaşım orduda yüzbaşı rütbesinde görev yapıyor aynı soruyu sormuştu? istifa edip bu işlere girecekti. Kendisi ufak tefek programlar yazacak kadar yazılım biliyordu. Zor ikna ettim istifa etmemesi için 🙂

Genede allah yolunu açık etsin hayırlısını nasip etsin.

saygılarımla

Gönderildi : 24/01/2013 14:27

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Gelecek zamanlarda IOS ve Android tabanlı yazılımların patlama yapacağını düşünüyorum ve bunun üzerine giderseniz kaybınız olmayacaktır diye düşünüyorum.

Gönderildi : 25/01/2013 15:09

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

Database tarafında hem ücretler çok iyidir hemde kolay iştir. Bir oracle ve SQL biliyorsaniz üstünede programlama biliyorsanız off ki ne of. şimdiki aklım olsa kesinlikle database programcılık işi ile uğraşırdım...

Gönderildi : 25/01/2013 17:23

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

Bir abimiz var önceki firmamda , muhasebeciydi , 42 yaşında sql öğrendi şimdi netsis uzmanı.İzmir gibi bir yerde 4-5bin lira alıyor , şirket araba veriyor ve benzinini şirket karşılıyor 🙂 Yani olanakları iyi ve arkadaş bunu 42 yaşında atıldığı ve öğrendikleriyle başardı.Hep aklıma bu gelir.

Gönderildi : 09/04/2013 18:14

(@CetinDursun)
Gönderiler: 11
Active Member

Android  tabanlı yazılımlar daha da önemli olacak, çeşitli Üniversitelerde  (Balıkesir  Üniversite'si ) benzeri eğitimler mevcut.

Gönderildi : 15/05/2013 15:14

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

öğrenmenin yaşı yok...

Gönderildi : 17/05/2013 16:58

(@guneyoktayli)
Gönderiler: 227
Reputable Member

En önemlisi başaracağınıza inanıyorsanız ve şu anki mesleğinizi de içiniz atmadan,isteksiz yapıyorsanız sağlam bir eğitim ile ben birçok şeyin yapılacağına inanıyorum. Eğitim hakkaten şart !

Kolay gelsin.

Not: Hayatınızın belkide dönüm noktalarından birindesiniz mutlaka ve mutlaka işin ehilleri ile istişare yapmadan kararınızı net bir şekilde vermeyin diyorum son olarak. 🙂 

Gönderildi : 21/05/2013 11:58

Paylaş: