Forum

sistem ve ağ uzmanl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sistem ve ağ uzmanlığı eğitimi(ankara)

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
743 Görüntüleme
(@ibrahimSahin)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar öncelikle merhaba.Çözüm park ailesine yeni katılıyorum ve sitenin içeriğinden fazlasıyla memnun oldum.

Sistem ve ağ uzmanlığı eğitimini almayı düşünüyorum.Ankara'da bu eğitimlere katılabilirim

Sizlere öncelikle sormak istediğim sistem ve ağ uzmanlığı eğitimleri beni nereye getirir.Buradan işin uzmanlarına sormak istiyorum.

İkinci sormak istediğim ise bazı eğitim kurumları bu eğitimin içerisinde 60-80 saat vs gibi bir sürede CCNA eğitimi de vermekte.

Eğitim kurumu tercih ederken eğitim içeriğinde CCNA olması bir artı mıdır?

Son olarak ta Ankara'da önerebileceğiniz hoca veya eğitim kurumları var mıdır ?

Teşekkürler. 

Gönderildi : 27/10/2012 00:20

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

öncelikle aramıza hoşgeldin. umarım bu portal pek çok soruna cevap verecektir.

bu eğitimler size teorik bilgi yükleyebilir, teorinin yanında eğitmene bağlı olarak uygulamalı yapılırsa bir nebze daha iyi neticeleri olacaktır. eğitim kurumu da iyi ise ve uygun ortamı sağlıyorsa mesela öğrencilerin eğitim gördükleri lablarda gerçek bir server router modem switch vs barındırıyorsa daha iyi olacaktır.

ccna eğitimi yada cisco eğitimi bambaşka bir dünya bence. o tür satış ve pazarlama kampanyalarına çok fazla inanmayın derim.

evet sistem uzmanlığının üzerine bir cisco eğitimi almak iyi olur ancak bu uygulama olmazsa sadece aklınızda teorik olarak kalır.

bence siz öncelikle sistem eğitimini iyi bir şekilde tamamlayın yani ana yemeğinizi seçin ve afiyetle yiyin.

bir sonraki aşama güzel bir yerde güzel bir ustanın elleriyle yapılmış bir tatlı yemenizdir.

ana yemek = sistem uzmanlığı

tatlı = cisco eğitimi olsun.

bu durum tersi için de düşünülebilir. ana yemeğiniz cisco, tatlınız da sistem uzmanlığı olabilir. bu karar sizin. hangi alanda ilerlemek isterseniz öncelikle onu belirleyin.

diğer bir nokta ki bu benim açımdan önemli, open source işletim sistemleri revaçta olacak gelecek yıllarda. Linux öğrenin derim. 

Gönderildi : 27/10/2012 01:42

(@ibrahimSahin)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Mümin bey merhabalar.

İlginiz için çok teşekkür ederim.

Teknik eğitim fakültesi bilgisayar sistemleri öğretmenliğinden yeni mezun oldum.

Sistem kısmını ana yemek olarak düşünmekteyim 🙂 Yada sistem kısmına daha yetenekli olduğumu düşünmekteyim diyelim.

Universitede bununla alakalı dersler aldım fakat dediğiniz gibi teoride kaldı.Network kısmıyla ilgilide osi referans modeli vs. gibi temel bir ağ altyapım var.

Açık kaynak kodlu işletim sistemleride bahsettiğiniz gibi önemli ve amaçlarımdan biri fakat çorba etmek istemiyorum adım adım ve sindirerek ilerlemek en doğrusu galiba.

Önerileriniz için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 27/10/2012 02:32

(@AkifYildirim)
Gönderiler: 4
New Member

Ankara'da bu eğitimi 3, 4 kurum veriyor. Bunlardan ilki bilgadam ama bence oraya gitme, fiyatlarını duyunca şok geçirebilirsin. Sanki sana eğitimi aşılıyorlar. Yok öyle bi şey. Bi de iyi hocası kalmamış çoğu istifa etmiş. Bilişim Eğitim olabilir, yalnız oranın eğitmeni sistemci değil. Bi de oranın da fiyatları yüksek. Ayrıca çok ticari bakıyorlar. Vektörel Bilişim diye bi yer var oraya da gittim, görüştüm. Eğitmenle görüştürdüler direk, tüm sorularımı sordum ne düzeyde eğitim verildiğini sordum. Çok geniş kapsamlı bi eğitim veriyorlarmış. Zaten Microsoft içeriği veriliyormuş o yetti zaten bana. Bi de eğitmenin anlatımı hakkaten çok iyiydi. bilgadam'a giden arkadaşım vardı hoca bunu araştırın gelin diyormuş. Ben araştıracaksam kursa niye gideyim. Benim ihtiyacım olan bilgiyi ve uygulamayı yaptırması lazım. Kısaca benim tavsiyem kesinlikle vektörel bilişim.

Gönderildi : 18/06/2014 03:35

Paylaş: