Forum

MCITP Sınavlar Aras...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MCITP Sınavlar Arası Zaman ve Geçerlilik Süreleri

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
356 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

Mcitp sertifikasını almayı düşünüyorum ve kafama takılan 2-3 soru var.

1-Gireceğimiz sınavlar arasındaki zaman farklı önemlidir.Mesala 70-640 sinavını verdim. Bundan 3 ay sonra 70-642 sınavını versem olur mu? Yada arada zaman aşımı varmıdır?

2-Mcitp ünvanını aldığımda bu ünvan ne kadar süre ile gecerli. Belirli süre sonra sınavları yada sertifikayı yenilemek gerekiyor mu?

3-Düzcede bu tarz eğitim veren hiç bir yer yok o yüzden kendi kendimi başarmaya çalışacağım.Burada tanidiğiniz ya da tavsiye edebileceğiniz bir eğitmen var mı? 

Gönderildi : 06/04/2012 16:51

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar,

• Zaman konusunda bir kısıt bulunmuyor. Ancak arayı çok soğutmadan bilgiler taze iken sertifika sınavlarına girmek çok daha mantıklı olacaktır.
  • Sertifikanızı aldıktan sonra süre sınırı bulunmamakta. Ancak yeni çıkan ürünler için (Örneğin Windows Server 2008 R2 için sertifikanızı aldınız Windows Server 8 çıktı) yükseltme sınavlarına girerek sertifikanızı yükseltebilirsiniz. Ancak bu da bir zorunluluk değildir.
  • Düzce için bir eğitmen bilgim yok. Eğer kendi başınıza yapmayı düşünüyor iseniz zaten Çözümpark ı takip ediyorsunuz. Bunun yanında bol bol senaryolar üzerinde çalışıp kendinizi geliştirmeye çalışmanız faydalı olacaktır.

Başarılar dilerim...

Gönderildi : 06/04/2012 16:56

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Çok Tesekkurler hocam...Sayenizde inş alacaz bu ünvani.

Gönderildi : 06/04/2012 17:01

(@m-hakancan)
Noble Member

Estağfurullah yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize.

Araştırmanız okmanız ve denemeler yapmanız kendinizi geliştirmek için çok faydalı olacaktır. Takıldığınız yerlerde forumlar da yardım bulacağınızdan eminim.

Başarılar dilerim...

Gönderildi : 06/04/2012 18:33

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Çok sağ olun hocam.Birde affınıza sığınarak bir soru daha sormak istiyorum.Bir eğitim kurumunun microsoftun sınav merkezi olması için ne yapması yada nereye başvurması gerekiyor? Bize en yakın sınav merkezi 200 km uzaklıkta ve cevre illerimizde yok? 

Gönderildi : 09/04/2012 16:34

(@m-hakancan)
Noble Member

Hocam yanlış biliyor da olabilirim, bildiğim kadarıyla yetkili sınav merkezi olmadan önce yetkili eğitim merkezi de olmak gerekebiliyor. Yetkili sınav merkezi ile ilgili olarak microsoft' dan ya da internet üzerinden araştırma yapmanızı tavsiye edeceğim. Dediğiniz gibi sınav maliyetleri yol ücretleri ile birlikte yüksek olacaktır.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 09/04/2012 18:44

Paylaş: