Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

bilgi almak

19 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
358 Görüntüleme
(@CebrailTARHAN)
Gönderiler: 29
Eminent Member
Konu başlatıcı

öncelikle herkese merhabalar değerli ÇÖZÜMPARK AİLESİ ben bilgi işlemci olmak istiyorum sizlerden ricam nerden başlamayım teşekkürler

Gönderildi : 21/02/2012 12:08

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Kendinizi biraz anlatırsanız arkadaşlardan gelen öneriler ona göre daha sağlıklı olacaktır.Oturduğunuz yerden, eğitiminizden, bilgisayar tecrübenizden bahsedebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/02/2012 12:10

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Merhaba

Bu iş aslında birazda piyasaya göre şekilleniyor. Bulunduğun yerdeki yapıları araştırmalısın yada öncelikli hedefin ne olacak. Küçük yapılı firmalar mı çok büyük ve kullanıcı sayısı az olan firmalarmı. Küçük firmada donanımsal ve programların kullanımı ve sağlıklı çalışması ile ilgili destekler veriliyor. Daha büyük yapılarda ise Active Directory devreye girdiği için bunun yönetimi mesajlaşma için Exchange güvenlik tarafında çeşitli ürünler oluyor. Zaten bunlarında hepsi ayrı bir uzmanlık alanı. Fakat bulunduğun yada çalışmayı düşündüğün yerde bunların hepsine bakmak zorunda kalabilirsin.

Gönderildi : 21/02/2012 12:13

(@CebrailTARHAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hocam 2010 yılında istanbul da donanım network sistem uzmanı eğitimi aldım fakat ek sağlıklı olmadı hepsi slayt gösterisi olduğu için pek iyi geçmedi windows xp windows vista windows 7 windows 8 server 2003 server 2008 işletim sistemlerini rahatlıkla kurabiliyorum teknik servis anlamıyda iyiyim 

Gönderildi : 21/02/2012 12:16

(@CebrailTARHAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hocam birde ben AĞRI da yaşamaktayım burda eğitim kurumları olmadığı için siz değeri hocalarımızın yazdığı makale ve eğitim videolarla öğrenmeye çalışıyoruz 

Gönderildi : 21/02/2012 12:19

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
İş hayatına Ağrı'da devam edecekseniz gelişmeniz birazda iş ve maddi gelire bağlı. Zaten iş olduğunda maddiyat sağlanırsa ve işler büyürse ister istemez gelişmek zorundasınız. Bundan sonraki yaşamınızı ansıl planlıyorsunuz Ağrı'da yaşamaya ve çalışmaya devammı edeceksiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/02/2012 13:08

(@CebrailTARHAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hocam şuan için 1 yıla kadar AĞRI da kalacağım ama İSTANBUL'a yerleşmeyi düşünüyorum. Kısmetse eğer nacizane tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler...

Gönderildi : 21/02/2012 13:48

(@www-rizasahan-com)
_

İstanbul'da eviniz yok ise eğer kira v.s. derken geçim oldukça zor.Benim önerim imkanınız varsa eğer iyi bir eğitim kurumundan sağlam bir eğitim alıp Ağrıda bu işe sağlam şekilde girmenizdir.

Gönderildi : 21/02/2012 17:50

(@CebrailTARHAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Düşünceniz için çok teşekkür ederim hocam. Başarılarınızın devamını dilerim...

Gönderildi : 22/02/2012 11:29

(@www-rizasahan-com)
_

İyi dilekleriniz için ben teşekkür ederim.Saygılarımla.

Gönderildi : 22/02/2012 12:37

(@alienli)
Gönderiler: 248
Reputable Member

Cebrail bey,

şu an çalışıyormusunuz,ne iş yapıyorsunuz.

Gönderildi : 01/03/2012 02:39

(@CebrailTARHAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hocam çalışmıyorum teknik servis işiyle 2 sene uğraştım şuan ise boştayım 

Gönderildi : 06/03/2012 12:35

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Merhabalar,

Ağrı diyince aklıma bir iki soru geldi. Birincisi Ağrı' da network ve sistem danışmanlığı veren her hangi bir firma var mı? İkincisi bu alanda hizmet verebilecek başka arkadaş çevren var mı? Eğer firma yok çevrende bu alanda geniş ise bir "DANIŞMANLIK" firması kurabilirsiniz. Bilgi işlemci olmaktan kastın ne kapsamı ne bilemiyorum fakat bu alanda sıkıntısı olan bir yer ise ve seninde merakın varsa tek kişi olmamak kaydı ile bence böyle bir girişimde bulunulabilir.

İstanbul' a yerleşmek pek akıl kârı değil bana kalırsada. İstanbul' da iş çok, kalifiye elemanda çok. Ama yaşam standartı yüksek ve pahalı.

Danışmanlık işini bir düşün derim. Orada ki tüm kamu kurumları, küçük, orta, büyük ölçekli firmalar, okullar vs...

Kolay gelsin.

Gönderildi : 06/03/2012 15:15

(@CebrailTARHAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam güzel fikirleriniz için çok teşekkür ederim. mesajımın başındada belirtmiştim eksiklerim var daha ama sizin düşündüklerinizide düşünmekten fayda var derim çok teşekkür ederim başarılarınızın devamını dilerim iyi çalışmalar

Gönderildi : 07/03/2012 09:55

(@EminBora)
Gönderiler: 20
Eminent Member

Bence microsoft sertifikalı belgelerini duvarına asarak buyuk bir adım atmış olursun bu yola..Ben öğrenciyim kendimi geliştirmek istiyodum meslediğimde en iyi olmak için birgün arkadaşlarımında katkılarıyla bilişim eğitim merkezindeki microsoft sertifika kursuna yazıldım autocad solidworks gibi mühendisliği ilgilendiren programların sertifikasını aldım kendimi geliştirdim mutluyum huzurluyum..

Gönderildi : 14/03/2012 05:01

(@CebrailTARHAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hocam cevap için teşekkür ederim. Hocam ben AĞRI'da yaşamaktayım burda eğitim kurumları olmadığı için şehir dışına da eğitim almam maddi  açıdan beni zorlamakta windows xp, windows vista, windows 7, windows 8, server 2003, server 2008, server 2008 active directory kurulumu,kullanıcı işlemleri biliyorum. 2010 YILINDA Donanım Network Sistem Uzmanlığı eğitimide aldım. şimdi sizden ricam kendimi daha iyi yerlere getirmek için ne yapmalıyım, veya nerden başlamalıyım. Başarılarınızın devamını diler AĞRI' dan kucak dolu sevgiler....

Gönderildi : 14/03/2012 14:46

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Ayrıca tekrar eğitim düşünürseniz hocalarımızın eğitimleri incelemenizi öneririm.

Gönderildi : 14/03/2012 19:21

(@CebrailTARHAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

fikirleriniz için çok teşekkür ederim çok saaolun

Gönderildi : 14/03/2012 21:11

(@CebrailTARHAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

çok teşekkür ederim hocam saol