Forum

Sistem ve network e...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sistem ve network eğitimi hakkında;

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
344 Görüntüleme
(@alienli)
Gönderiler: 248
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sistem ve network eğitimi en iyi nereden alınabilir.

Burada bir iki günlük eğitimlerden bahsetmiyorum.En az 3 yada 6 ay olmalı.

Eğitimi verecek olan kişi sektördeki deneyimi ve piyasaya yeni giren yazılım ve donanım ürünleri hakkında bilgili olmalı.

Kurs yeride çok önemli ,labaratuar ortamını herkes kendi ölçeklerinde yaratabilir.Ama eğitim yerindeki labaratuar ortamıda,

yapılacak testler,uygulama alanı olarak çok önemli bir unsur.Buradaki Ortam sorunsuz çalışmalı.Sorunda çıkmalı tabi,bazen

eğitim alanında pc'lerde çıkacak yazılım sorunları çok yararlı olabilir.Ders harici bu ortamda şartlar ölçüsünde  çalışabilme imkanıda olmalı.

Yoksa eğitmenin yetersiz oluşu,labaratuar ortamının yetersiz ve kısıtlı oluşu.Ders saatlerindeki belirsiz aksamalar,kursiyerler için

her zaman dez avantaj,psikolojik olarak moral bozukluğu olarak geri döner.

Yoksa alalım bir 2008 server kitabı ,exchange kitabı,isa forefront kitabı,network kitabı,nettende çözüm park forumlarını,makalelerini açalım,labaratuar ortamınıda oluşturalım  emeklemeye başlayalım.Tabi buda yapılmalı ama yetersiz olacaktır,yol gösterici çok önemli.

Aradığım konu başlıkları network yapısı,2008 server genel yapısı(active directory,domain kavramı,siteler,şubeler arası erişimler,sanallaştırma,güvenlik yapısı),2003 ile 2008 server arasındaki uprade iletişim vs.forefront,isa,exchange genel yapı kurulum.

Aldığı eğitimden % de % olmasada en az %80 memnun olan arkadaşlar varsa yazmalarını rica edeceğim.

Gönderildi : 29/01/2012 01:49

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

ÇözümPark eğitimlerine göz atar mısınız.

http://www.cozumpark.com/egitim.aspx

Gönderildi : 29/01/2012 14:26

(@alienli)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ufuk bey oradaki eğitimlerin hepsi iki günlük,şirket içi eğitim alsam olurdu.

Gönderildi : 29/01/2012 17:10

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Ufuk bey oradaki eğitimlerin hepsi iki günlük,şirket içi eğitim alsam olurdu.

ÇözümPark eğitimlerini küçümsemeyin bu eğitimler üst seviye eğitimler. Örneğin Hakan Hoca nın anlattığı Active Directory'yi size hiç bir kursta bu kadar detaylı anlatmazlar. Zaten bu eğitimlere gelebilmeniz için temeliniz olması önerilir.

Bireysel eğitimi ise eğitmeni kaliteli bir kurstan alabilirsiniz. Kurs materyallerine çok fazla takılmayın. Evinizde ya da işyerinizde kendi Lab ınızı kurmanızı tavsiye ederim.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 29/01/2012 17:21

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Farklı bir kursada gitseniz evde lab kurun önerisinde bulunacaklardır. Bizim eğitimlerimizi gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Gönderildi : 29/01/2012 21:22

(@alienli)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ufuk bey;çözüm parkdaki eğitim veren arkadaşların düzeylerini tartışmaya gerek yok.

Hepside konunun ehli eğitimciler.Ama birde maddi boyutu var;

Benim istediğim toplu bir paket,bölünmüş konulara ayrılmış paketler değil.

Bu  açıdan bakarsak  konu x ücret dersek altından  kalkamayız.

Ama bir şirkette çalışıyor olsaydım ve şirket aracılığı ile bir kurs eğitimci bakıyor olsaydım,

hiç tereddütsüz çözüm park derdim.

Gönderildi : 29/01/2012 22:11

Paylaş: