Forum

Kitap önerisi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kitap önerisi

11 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
480 Görüntüleme
(@MehmetBoyaci)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhabalar , Sizin önerebileceğiniz Server ,Sanallaştırma,Networking adına nam salmış önerebileceğiniz kitap var mı? Mesela ben Palme Yayınlarının Server 2008 ve Exchange 2003 kitabı mevcut. Sizin başka önerebileceğiniz yararlı kitaplar var mıdır? Özellikle yeni sistemlere uygun networking ve sanallaştırma adına. 

Gönderildi : 01/12/2011 03:49

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

CCNA için  bu kitap var  http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=133824 türkçe çevirisi çok  başarılı değil ama ingilizcesini internetten PDF olarak satın alabilirsin çok güzel örneklemler var birde Bilgeadamyayinlarinin Sybex ten çeviri bir CCNA kitabı var oda fena değildi

Gönderildi : 01/12/2011 12:40

(@HasanDanis)
Gönderiler: 426
Honorable Member

Arkadaşlar merhabalar , Sizin önerebileceğiniz Server ,Sanallaştırma,Networking adına nam salmış önerebileceğiniz kitap var mı? Mesela ben Palme Yayınlarının Server 2008 ve Exchange 2003 kitabı mevcut. Sizin başka önerebileceğiniz yararlı kitaplar var mıdır? Özellikle yeni sistemlere uygun networking ve sanallaştırma adına. 

Bende Kitap almak istiyordum ama makaleleri okumak daha mantıklı geldi.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/273339.aspx

Gönderildi : 01/12/2011 15:10

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bende bir kitapkoliğim diyebilirim. Ancak portal üzerindeki konular kitaptan daha güncel ve ücretsiz. Bu durumda portaldan yararlanmak daha mantıklı, alnız kitabı içindekiler vb. bölümüne bakmak için incelemek gerekir.

Gönderildi : 04/12/2011 16:45

(@MehmetBoyaci)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sanal ortamda çoğu şeyin olması iyi fakat benim esas düşüncem her zaman elimin altında aklımın takıldığında bilgisayarın olmadığı yerde kitaptan yardım almak.Yani elimin altında yazılı bir kaynağın bulunması benim için daha iyi , okuldanda böyle gördüm böyle devam ediyor bir alışkanlık işte 🙂 

Gönderildi : 06/12/2011 00:58

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Turkce degilde ingilizce kitap istersen unleashead
serisi ve microsoftun inside out (sanirim TR de enine boyuna diye satiliyor.) serilerini tavsiye ederim. amazon dan aliyorum kitaplari bu arada sorunsuz geliyor.

Gönderildi : 08/12/2011 18:25

(@alienli)
Gönderiler: 248
Reputable Member

Büyük kitapçılarda bilgisayar raflarında  Server ,Sanallaştırma,Networking alanında kitaplar mevcut.Ama yetersiz gelebilir.Çünkü tüm konulara detay yapılamayabiliyor.Yoksa o kitapların buna sayfaları yetmez.

Bu tür kurslara giden tanıdıklarınız varsa onlardan döküman toplayabilirsiniz.Yada sizin için

bahsettiğiniz konularla ilgili ( Server ,Sanallaştırma,Networking)yararlı olabileceğini düşündüğünüz bir eğitim yeri bulup not tutup.Eğitim yerlerinin dökümanlarından yararlanabilirsiniz.

Konuyu sadece elimin altında bir kitap bulunsun olarak düşünürseniz,herşeyin cevabının orada  olmadığını göreceksiniz.

Gönderildi : 30/01/2012 01:22

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

kitaplar sıkıcı olabilir. makaleler daha verimli olacaktır. detay istediğiniz konularda da interneti kullanabilirsiniz.

bende de bir sürü kitap var ama hangisini tam okudun derseniz bir tanesini sadece o da exchange kitapları okadar.

gerisi öyle duruyor cilt cilt kitaplıkta... 

Gönderildi : 03/02/2012 01:11

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Guzel duruyor ama renkli renkli :):)

Gönderildi : 03/02/2012 01:30

(@EminBora)
Gönderiler: 20
Eminent Member

hemingway-Çanlar kimin için çalıyor öneririm imzamı da koyuyorum altına beğenceğine eminim:)

Gönderildi : 14/02/2012 04:46

(@EminBora)
Gönderiler: 20
Eminent Member

hemingway-Çanlar kimin için çalıyor öneririm imzamı da koyuyorum altına beğenceğine eminim:)

Bu arada cok pardon ben direk başlığı gorunce sazan gibi atladım sanırım network hakkındaymış kitap önerisi tekrardan özür diliyorum:)) 

Gönderildi : 14/02/2012 04:48

Paylaş: