Forum

Yazılım Destek Uzma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yazılım Destek Uzmanı

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
647 Görüntüleme
(@CanGurergiller)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

İlgilenenler için:

http://www.iskur.gov.tr/Kurs/ViewKursDetailsPopUp.aspx?id=67935

Gönderildi : 03/11/2010 20:04

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Şartları uyanlar için güzel bir olanak. "Doğru mesleği seçtiğinizden emin olunuz!"

- Kursa katılabilmek için İŞKUR’a kayıt olmalısınız.
- Program başlangıcı itibariyle SSK, BAĞ-KUR veya Emekli Sandığı’na bağlı olarak çalışıyor iseniz kursa katılamazsınız.
- Kursa devam zorunludur.
- Kurumun kabul edebileceği mazeretiniz olursa kurs süresinin 1/10’unu aşmamak üzere mazeret izni kullanabilirsiniz. Bu sürenin aşımı halinde, kursla ilişiğiniz kesilir.
- Devam ettiğiniz her bir kurs günü için 15,00 TL hak edersiniz. Devam etmediğiniz günler için ödeme yapılmaz. Ödemeler açılacak banka hesabınıza aylık olarak yatırılır.
- İşsizlik sigortasından yararlanmakta iseniz kursa katılmanız halinde işsizlik sigortası ödemesi kesilmez (hak ettiğiniz kadar işsizlik ödeneğini ve kursa katıldığınız her gün için 15,00 TL’yi almaya devam edersiniz).
- Doğru mesleği seçtiğinizden emin olunuz! Kursa katılmanız halinde; aynı meslekte hiçbir zaman, farklı meslekte ise 2 yıl geçmeden hiç bir şekilde başka bir kursa katılamazsınız.
- İşsizlik Sigortasından yararlanmakta iken geçerli bir gerekçe sunmadan katıldığınız kursu bırakmanız halinde bu tarihten itibaren işsizlik ödeneğiniz kesilir.
- Kurs süresi boyunca eğitim maliyetleriniz ile “iş kazası ve meslek hastalığı sigorta priminiz” İŞKUR tarafından karşılanır.

Gönderildi : 04/11/2010 00:26

(@KemalUstura)
Gönderiler: 48
Trusted Member

İşkur un kursları berbat . Hiç tavsiye etmiyorum . En azından Yazılım veya web programcılığı için . Hatta kadıköyde eğitim verdiği yerden uzak durun . Dandik bir bilgisayar dershanesiyle anlaşmışlar devletin parası çarçur oluyor (Her kursiyer için devlet bu kuruma ödeme yapıyor maalesef) .Gelen hocanın ilk işi ve ders verme kapasitesi olmayan biri(mezun olduğu bölüm bilgisayar ögretmenligi oldugu halde) . Zaten chip dergisinin videolarını açıyor bize izletiyor neyin ne olduğunu anlatmadan ve aynısını yaptırıyor .İnanınki ben anlatsam daha iyi anlatırım . İşkura başvururken de yanıltmaca yaptılar ,bize verdikleri kursun içeriği hakkındaki kuşe kağıt broşurlerinde C#,jAVA vs derslerinini işleneceği yazıyordu. Fakat gelin görünki html,flash,photoshop kısacası tasarım ağırlıklı videolar/slaytlar izletiyor birde. Durum bundan ibaret . Kursun ilk günü böyle olacağını bilmediğim için işkurun tahahütnamesini imzayı attığım içinde maalesef ayrılamıyorum (evet 2. günden itibaren ayrılmak istedim ), çünkü yapılan masrafları zorunlu haller dışında kursiyer ayrılmışsa kendisinden tahsil edilir diye bir madde var .

İnanınki oraya gidip gelmek masrafı birde ögle yemegi yeseniz , kurstan alıcagınız gunluk 15 tlyi geciyor veya birebir oluyor . Sabah 10-00 dan 15.15 e dek haftada 5 gün bu vakit kaybını yaşıyorsunuz ve yollarda telef oluyorsunuz . Açın videoyu dinleyin ,kendiniz yapın aynı şey belkide daha iyi.  Çok pişmanım kimseye tavsiye etmiyorum . Bunlarıda sizleri iyi bir şekilde yönlendirmek için yazdım . Kimseyi haksız yerede yermiyorum . Ortada büyük bir kalitesizlik (belkide yolsuzluk) var . Dileyene özelden daha detaylı bilgide verebilirim .

Gönderildi : 14/12/2010 22:43

(@olcaysenol)
Gönderiler: 4
Active Member

İşkur un kursları berbat . Hiç tavsiye etmiyorum . En azından Yazılım veya web programcılığı için . Hatta kadıköyde eğitim verdiği yerden uzak durun . Dandik bir bilgisayar dershanesiyle anlaşmışlar devletin parası çarçur oluyor (Her kursiyer için devlet bu kuruma ödeme yapıyor maalesef) .Gelen hocanın ilk işi ve ders verme kapasitesi olmayan biri(mezun olduğu bölüm bilgisayar ögretmenligi oldugu halde) . Zaten chip dergisinin videolarını açıyor bize izletiyor neyin ne olduğunu anlatmadan ve aynısını yaptırıyor .İnanınki ben anlatsam daha iyi anlatırım . İşkura başvururken de yanıltmaca yaptılar ,bize verdikleri kursun içeriği hakkındaki kuşe kağıt broşurlerinde C#,jAVA vs derslerinini işleneceği yazıyordu. Fakat gelin görünki html,flash,photoshop kısacası tasarım ağırlıklı videolar/slaytlar izletiyor birde. Durum bundan ibaret . Kursun ilk günü böyle olacağını bilmediğim için işkurun tahahütnamesini imzayı attığım içinde maalesef ayrılamıyorum (evet 2. günden itibaren ayrılmak istedim ), çünkü yapılan masrafları zorunlu haller dışında kursiyer ayrılmışsa kendisinden tahsil edilir diye bir madde var .

İnanınki oraya gidip gelmek masrafı birde ögle yemegi yeseniz , kurstan alıcagınız gunluk 15 tlyi geciyor veya birebir oluyor . Sabah 10-00 dan 15.15 e dek haftada 5 gün bu vakit kaybını yaşıyorsunuz ve yollarda telef oluyorsunuz . Açın videoyu dinleyin ,kendiniz yapın aynı şey belkide daha iyi.  Çok pişmanım kimseye tavsiye etmiyorum . Bunlarıda sizleri iyi bir şekilde yönlendirmek için yazdım . Kimseyi haksız yerede yermiyorum . Ortada büyük bir kalitesizlik (belkide yolsuzluk) var . Dileyene özelden daha detaylı bilgide verebilirim .

Kemal Bey,  özelden mesaj attım size. bu konuda yardıma ihtiyacım var.teşekkürler.

Gönderildi : 12/01/2011 22:10

Paylaş: