Forum

MAC OS ve Windows X...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MAC OS ve Windows XP

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
394 Görüntüleme
(@cesetx)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar ben HP Pavilion dv50000 serisi Windows XP Home Edition (orjinal) SP3 yüklü diz üstü bilgisayar kullanıyorum. Bilgisayarıma ayrıca MAC işletim sistemi kurmak istiyorum.

1. Windows XP ve MAC OS beraber çalışır mı? İnternette biraz araştırma yaptım. çalışır diyen de var çalışmaz diyende. Ancak neden-sonuç ilişkisi belirten kimse yok...

2. Eğer iki işletim sistemi beraber çalışıyor ise ikisinin farklı sürücülere yüklenmesi şart mı? C:'ye ikisini birden yükleyebilir miyim?

3. MAC' in bana artıları ve/veya eksileri neler olur? Çünkü memnun kalırsam tamamen MAC'e dönmeyi düşünüyorum.

yardımlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Gönderildi : 19/05/2010 01:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32950
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

evet yükleyebilirsiniz

örnek makaleler aşağıdaki gibidir

http://www.askdavetaylor.com/how_do_i_install_windows_xp_on_my_mac_using_boot_camp_1.html

hatta video bile çekmişler

http://www.youtube.com/watch?v=XD2F_S-zsuw

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/05/2010 02:40

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Arkadaşlar ben HP Pavilion dv50000 serisi Windows XP Home Edition (orjinal) SP3 yüklü diz üstü bilgisayar kullanıyorum. Bilgisayarıma ayrıca MAC işletim sistemi kurmak istiyorum.

1. Windows XP ve MAC OS beraber çalışır mı? İnternette biraz araştırma yaptım. çalışır diyen de var çalışmaz diyende. Ancak neden-sonuç ilişkisi belirten kimse yok...

2. Eğer iki işletim sistemi beraber çalışıyor ise ikisinin farklı sürücülere yüklenmesi şart mı? C:'ye ikisini birden yükleyebilir miyim?

3. MAC' in bana artıları ve/veya eksileri neler olur? Çünkü memnun kalırsam tamamen MAC'e dönmeyi düşünüyorum.

yardımlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Neden MacOsX kullanmak istiyorsunuz ki ? sonuçta oda BSD tabanlı FreeBsd kullanmak daha karlı sonuçlar çıkartabilir karşınıza yada Linux bazlı bir dağıtım kullanabilirsiniz ayrıca ücretsizler.

Gönderildi : 19/05/2010 03:59

(@BurakCinar)
Gönderiler: 35
Eminent Member

yada tam tersini yapmak da mümkün 🙂

Gönderildi : 19/05/2010 13:19

(@AdemKIRBIC)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba.

Kendinizi hiç kastırmadan sanal makina üzerinede Mac Os kurabilirsiniz. [:)]

Gönderildi : 22/05/2010 01:09