Forum

Eğitim ve Eğitmenle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Eğitim ve Eğitmenler Hakkında - MCT ?

18 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
381 Görüntüleme
(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Eskişehir de olmam nedeniyle eğitmen ve eğitim kurumu seçme imkanım malesef çok kısıtlı. Bir kaç eğitim almak istiyorum. Cumartesi günü bir eğitim kurumu ile görüştüm ve tesadüfen yazılım eğitimini veren hoca ile de görüştüm. Eğitim kurumu ve hoca ismi yazmadım belki uygun olmaz diye ama belirtebilirimde. Sonuç olarak eğitmenleri nette araştırdığımda hiçbir makalelerine blog larına vs rastlayamadım. Bir facebook ta varlar bir de bilişim ile alakasız sitelerde. Şimdi aklımdaki soru şu aceba MCT sertifikalarına sahipler mi? Bunu nerden öğrenebilirim? Ve eğer isim vermem doğru mu? Doğruysa vereyim belki tanıyan çıkar. Ayrıca başka ne gibi tavsiyeleriniz olabilir? 

Gönderildi : 01/02/2010 13:10

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

kendilerinden MCP Transcript Sharing kodunu isterseniz ve size verirse web üzerinden görebilirsiniz.

ayrıca yine kendilerinde MCT olduklarını gösteren kimlik kartları olması gerekir onu da talep edebilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 01/02/2010 20:58

(@yasarkiyak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Hocam teşekkürler ancak ama konuşurken bile ne anlatıyorsunuz özellikle nelere dikkat ediyorsunuz vs biraz sohbet edeyim dedim tamamiyle tanımak amaçlı ama sonra onları sorguluyorum diye yalnış anladılar ve sormak istemedim onlara o nedenle aceba sormadan öğrenebilir miyim demiştim. Hatta 1 tanesinin adını unuttum bugün eğitim kurumunu aradım sormak için , kimsin ne yapacaksın - araştıracağım vs diyorum niye ki hoca hocadır işte falan gibi cevaplar aldım açıkcası oradan eğitim almayı pek düşünmüyorum ama malesef burada eğitim merkezi çok kısıtlı.

Gönderildi : 01/02/2010 23:56

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Yaşar bu eğitime para yatıracaksın. Seninde taleplerin olabilir.

Öncelikle ilk iş eğitmenin dersine girmeyi talep et. Bir anlatsın bakalım nedir ne değildir? Nasıl anlatıyor? Kaç yıldır eğitimenlik yapıyor. Yoksa illa gittiğin kurumdan eğitim almak zorunda değilsin. Bakacaksın sonra kendince iyi gördüğün bir eğitmeni seçeceksin, kurumu değil. Kurum tabi önemli ama bence eğitmen daha önemli. Saygılar...

Gönderildi : 06/02/2010 01:13

(@yasarkiyak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Eskişehir de bu işi yapan 2 tane eğitim kurumu var. 1 tanesi yukarıda bahsettiğim hocayı biraz daha araştırdım bi tanesi geçen yıla kadar radyo djliği yapan birisiymiş.  🙂 Neyse dedim diğer eğitim kurumuna bir gidelim. Aslında bir binada bir daireden ibaret. Gittim 3 tane sınıfı var küçük. 1 inde bilgisayar bile yok. 1 sınıfta ders anlatılıyor. Diğer sınıflar boş. Kantin boş. Yönetim boş. Başka hiçkimse yok. Issız ada gibi biryer. Sonra öğrendim başka bir ildeki başka bir firmanın yetki belgesini kullanıyorlarmış falan. Yani dolayısıyla orası da yattı ve şunu anladım Eskişehir de eğitim alacak hiçbir yer yok. Artık nasip demekten başka bir şey gelmiyor elden. Ya ilerde bir gün basıp şehir dışında bir iş bulup hem eğitim hem iş deyip yollara düşeceğiz ya da Eskişehir 'e iyi bir eğitim kurumunun gelmesini bekleyeceğiz. Ama duyduğum seneye Türkiye nin öncü eğitim merkezlerinden birisinin açılma ihtimali varmış. Bakalım neler olacak...

Gönderildi : 08/02/2010 11:10

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

haftasonları bursaya gelebilirsin. çok uzak değil. 1,5 saat falan sürüyor herhalde.

yada istanbulun yolunu tutucan.

kolay gelsin

Gönderildi : 08/02/2010 18:22

(@yasarkiyak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Mümin Hocam aslında dediğiniz çok doğru. Ben ama Bursa değil Ankara olarak düşünmüştüm 2 saat diye hatta şimdi hızlı tren var 1:15 dk da varıyor. Ama dediğiniz gibi Bursa da olabilir. 

Orada da yollarda olmak, sonuçta eğitim ctesi - pazar olacağı için ctesi akşamları otelde kalmak vs vs bir sürü maddi gider çıkıyor . Bir de cumartesi günü 08:00-12:00 çalışınca işten yollara düşmek gerekebilir.

Ama gerçekten Bursa iyi fikir hocam . Onu da düşüneceğim. İşin açığı bir taraftan AÖF okuduğum için vermem gereken birkaç ders var ve o derslerin eğitimini alıyorum şuan hafta sonları, ama 2 ay sonra problem kalmayacak. Ankara yı göze almıştım ama Bursa nın da hiçbir farkı yok. Hem Ankara da hiç ikamet etmedim ama Bursa da 4 ay kaldım.

Günü gelip şu AÖF eğitimimi bitince kapınızı bununla ilgili tekrar çalarım hocam.

Saygılar...

Gönderildi : 08/02/2010 19:09

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba Yaşar,

Aof konusunda geçmiş yıl sorularını netten çekip çalışırsan çok faydası olur.Bu şekilde çok kişi yarar sağladı.Askerden komutanım aradı teşekkür etti adam 4 yıllık diploma aldı derecesi arttı:)

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/02/2010 19:18

(@yasarkiyak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Yaşar,

Aof konusunda geçmiş yıl sorularını netten çekip çalışırsan çok faydası olur.Bu şekilde çok kişi yarar sağladı.Askerden komutanım aradı teşekkür etti adam 4 yıllık diploma aldı derecesi arttı:)

Merhaba 

İlgine teşekkürler, aslında dediğin çok doğru çoğu arkadaşımda o şekilde iyi dereceler elde etti ama yapım gereği bir şeyin kuralını bilmeden anlamak çok zor geliyor ve ezberi hiç sevmiyorum. Bu nedenle herşeyi mantığıyla öğrenmek istiyorum. Mesela matematikte formüller vardır ben bunları ezberlemek istemiyorum o formülün nasıl oluştuğunu mantığını öğreniyorum ve formülü unuttuğumda oradan gidiyorum. 

Sanırım anlatabildim. Ama tabi herşeyi de böyle öğrenirsek çorba oluruz. Sonuçta bölüm işletme ve dersler bizimle pek alakalı değil. Bu nedenle ana ve sürekli gelen dersler bu şekilde, basit , önemsiz ve bir defa karşılaşılan dersler ezber vs yöntemle devam ediyor.

Gönderildi : 08/02/2010 20:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Zaten ezber değil işi garantiye almak benim bahsettiğim.SEn normal çalışma sistemini bozmadan indirdiğin sorularıda ek olarak aklına yaz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/02/2010 20:13

(@yasarkiyak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Zaten ezber değil işi garantiye almak benim bahsettiğim.SEn normal çalışma sistemini bozmadan indirdiğin sorularıda ek olarak aklına yaz.

Zaten eğitim aldığım yerde son 10 yılın soruları çözülüyor ilgili konunun sonunda. Şuan hepsi var elimizde. Dediğin gibi onlar çok fikir veriyor.Kesinlikle haklısın yani.

Gönderildi : 08/02/2010 20:23

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Yaşar'cım kısaca kendi kurs hikayemi anlatayım.

Bildiğin gibi Sakarya'da ikamet ediyorum. Sistem ve Network kursunu 2003ten beri düşlüyordum. Ama maddi ama zaman ve en önemlisi askerlik yüzünden kursa katılamıyordum. Askerlik bitti. Maddiyat kısmını çözdük ve kursa katılmaya karar verdim. Ki kurs istanbul'da. Hafta içi çalışıp kurs taksitlerimi topluyor. Hafta sonu cumartesi pazar da istanbul'a git gel yapıyordum. 2 günde 4 sefer 2 saat süren otobüs yolculuğu. Hem maddi hem manevi yükü sen düşün.

Bu azim sana başarıyı getirecektir. Nitekim bende çok etkisi oldu. Çünkü benden giden çok şey vardı. Cumartesi ve Pazar sabahları; Sabahın 5inde kalkıp, 6:15 otobüsüyle istabul'a gidip. 9-14 saatleri arasında kursu alıp. Tekrar Adapazarına dönüp, Pazar sabahı aynı tempoyla devam. Üstüne haftaiçi 5 gün Sabah 9 akşam 20 iş. Bu kadar çile, bu kadar çaba sana başarıyı getirir. Sen sadece "öğrenmeyi öğren" yeter. Kursta aslında sana katacakları budur. 18+ insanı eğitmek diye bir şey yoktur. Ona sadece yol göstermek vardır. İşte kursta senin eğitmenin olacak kişinin sana bunları sunması gereklidir. Tabi 2. olarak ta tecrübesi olmalıdır.

Umarım iyi birine rastlarsın. Saygılar... 

Gönderildi : 10/02/2010 00:17

(@yasarkiyak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Bildiğin gibi Sakarya'da ikamet ediyorum. Sistem ve Network kursunu 2003ten beri düşlüyordum. Ama maddi ama zaman ve en önemlisi askerlik yüzünden kursa katılamıyordum. Askerlik bitti. Maddiyat kısmını çözdük ve kursa katılmaya karar verdim. Ki kurs istanbul'da. Hafta içi çalışıp kurs taksitlerimi topluyor. Hafta sonu cumartesi pazar da istanbul'a git gel yapıyordum. 2 günde 4 sefer 2 saat süren otobüs yolculuğu. Hem maddi hem manevi yükü sen düşün.

Bu azim sana başarıyı getirecektir. Nitekim bende çok etkisi oldu. Çünkü benden giden çok şey vardı. Cumartesi ve Pazar sabahları; Sabahın 5inde kalkıp, 6:15 otobüsüyle istabul'a gidip. 9-14 saatleri arasında kursu alıp. Tekrar Adapazarına dönüp, Pazar sabahı aynı tempoyla devam. Üstüne haftaiçi 5 gün Sabah 9 akşam 20 iş. Bu kadar çile, bu kadar çaba sana başarıyı getirir. Sen sadece "öğrenmeyi öğren" yeter. Kursta aslında sana katacakları budur. 18+ insanı eğitmek diye bir şey yoktur. Ona sadece yol göstermek vardır. İşte kursta senin eğitmenin olacak kişinin sana bunları sunması gereklidir. Tabi 2. olarak ta tecrübesi olmalıdır.

O kadar güzel şeyler ki bu kadar azimle çalışmak, çabalamak , gerçekten insana zevk veriyor. Aynen benim durumumda sizin bir zamanlarki haliniz. İnşallah 2-3 ay sonra tam olarak aynısı olur ve bende bir eğitim peşinde koşuyor olurum Erdem Hocam. Ancak çok güzel birşey sizin yaptığınız. İnşallah bende yapınca bir zamanlar Çözümpark da bu konuyu konuşmuştuk diye buradan devam ederim kaldığım yerden.

Saygılar

Gönderildi : 10/02/2010 01:18

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Söz uçar yazı kalır Yaşarcım. Bu günü not edelim. Bundan 1 sene sonra sana soracağım. Yaşar ne yaptın ne ettin? diye. Sende umarım senin hayal ettiğin yanıtı verirsin. O yüzden "durmak yok yola devam" Bak ensendeyim. =) Saygılar kardeşim...

Gönderildi : 12/02/2010 17:01

(@yasarkiyak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Söz uçar yazı kalır Yaşarcım. Bu günü not edelim. Bundan 1 sene sonra sana soracağım. Yaşar ne yaptın ne ettin? diye. Sende umarım senin hayal ettiğin yanıtı verirsin. O yüzden "durmak yok yola devam" Bak ensendeyim. =) Saygılar kardeşim...

Bu gaz ve bu destekle uçarım ben 🙂  Erdem Hocam tabiki ben sonuna kadar bunların peşinde koşacağım ve çalışacağım. Ama burada sizlerin destekleri çok önemli, bu güne kadar herkes sağolsun çok destek oldu. İnşallah bir gün bende istedğim yere gelir ve destek olurum. Malum örnek aldığımız kişiler Değerli Çözümpark Ekibi , Sizler olunca , böyle birisi olmamak elde değil.

Gönderildi : 12/02/2010 17:17

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Bu gaz ve bu destekle uçarım ben 🙂  Erdem Hocam tabiki ben sonuna kadar bunların peşinde koşacağım ve çalışacağım. Ama burada sizlerin destekleri çok önemli, bu güne kadar herkes sağolsun çok destek oldu. İnşallah bir gün bende istedğim yere gelir ve destek olurum. Malum örnek aldığımız kişiler Değerli Çözümpark Ekibi , Sizler olunca , böyle birisi olmamak elde değil.

Yaşar senin geçeceğin yollardan 9aydır geçiyorum. Doğal olarak halden anlarım. Zorluk nedir?, Yapacakların, yapmak zorunda olacakların nedir? Bilirim. O yüzden sana karşı elimden gelen bir şey varsa seve seve yardımcı olmaya çalışırım. Çünkü bende çok yardım gördüm. görüyorum da. Sana özelden bilgileri ulaştırırım. Saygılar..

Gönderildi : 12/02/2010 17:40

(@yasarkiyak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Yaşar senin geçeceğin yollardan 9aydır geçiyorum. Doğal olarak halden anlarım. Zorluk nedir?, Yapacakların, yapmak zorunda olacakların nedir? Bilirim. O yüzden sana karşı elimden gelen bir şey varsa seve seve yardımcı olmaya çalışırım. Çünkü bende çok yardım gördüm. görüyorum da. Sana özelden bilgileri ulaştırırım. Saygılar..

Erdem Hocam ilgi ve alakanıza teşekkür ederim. Sağolun. Saygılar

Gönderildi : 12/02/2010 17:45

(@ugurpek)
Gönderiler: 272
Reputable Member

valla iyi otobüs rotar vs yapmamış her hafta aynı istikrarı yakalaması güzel  otobüsün [:)]

aslında direk sakaryadan değilde başka illerden gelen arabaların onune atlıcan gelicen çok geçio zaten ordan ist ye 🙂

Gönderildi : 12/02/2010 23:19

Paylaş: